У Мінрегіоні підрахували, скільки населених пунктів України ведуть роздільний збір сміття  Shutterstock

У Мінрегіоні підрахували, скільки населених пунктів України ведуть роздільний збір сміття 

Людмила Гончаренко

Прогнозується, що у короткостроковій перспективі в Україні буде з’являтися все більше передових регіональних систем поводження з побутовими відходами

Роздільний збір сміття нині впроваджено у більш ніж 1700 населених пунктах України. Це стало можливим завдяки спільній роботі Мінрегіону, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Для досягнення показників, визначених Національною стратегією та Національним планом управління відходами до 2030 року, необхідна  синергія дій як центральної, так і місцевої влади. І також, звісно, мешканців кожної громади! Показники, які ми наразі маємо, підтверджують, що напрям обрано вірно. Відтак, у 1725 населених пунктах впроваджується роздільне збирання побутових відходів. У 29 –  працюють 34 сміттєсортувальні лінії, в 11  –  будуються сміттєпереробні комплекси. Сподіваюсь, у короткостроковій перспективі в Україні буде з’являтися все більше передових регіональних систем поводження з побутовими відходами",  –  зауважив директор Департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування Мінрегіону Андрій Ведмідь під час конференції "Поводження з побутовими відходами в Україні: стратегічні рішення, ключові виклики та можливості" у рамках XІХ Міжнародного конгресу "Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства".

Зазначається, що учасники конференції обговорили також розширену відповідальність виробника у поводженні з побутовими відходами, впровадження сучасних технологій у цій сфері тощо. У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівники державних та комерційних підприємств, громадських організацій та інші.

Раніше ЕкоПолітика писала про те, що у Шумській громаді на Тернопільщині всього за декілька років налагодили збирання та сортування сміття.

Читайте також
Як правильно утилізувати енергозберігаючі лампи
Як правильно утилізувати енергозберігаючі лампи

Необережне поводження з люмінісцентними лампами та неправильна їх утилізація можуть призвести до отруєння ртуттю

Українцям розповіли, що належить до побутових відходів
Українцям розповіли, що належить до побутових відходів

До складу ТПВ входять харчові й небезпечні відходи, дерево, полімери та низка інших

Українцям показали, яке упакування від продуктів неможливо повторно переробити. Фото
Українцям показали, яке упакування від продуктів неможливо повторно переробити. Фото

Цей список міг би суттєво зменшитися, якби бренди з ним ознайомилися, вважає Аратовська