Роздільний збір сміття нині впроваджено у більш ніж 1700 населених пунктах України. Це стало можливим завдяки спільній роботі Мінрегіону, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.
"Для досягнення показників, визначених Національною стратегією та Національним планом управління відходами до 2030 року, необхідна синергія дій як центральної, так і місцевої влади. І також, звісно, мешканців кожної громади! Показники, які ми наразі маємо, підтверджують, що напрям обрано вірно. Відтак, у 1725 населених пунктах впроваджується роздільне збирання побутових відходів. У 29 – працюють 34 сміттєсортувальні лінії, в 11 – будуються сміттєпереробні комплекси. Сподіваюсь, у короткостроковій перспективі в Україні буде з’являтися все більше передових регіональних систем поводження з побутовими відходами", – зауважив директор Департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування Мінрегіону Андрій Ведмідь під час конференції "Поводження з побутовими відходами в Україні: стратегічні рішення, ключові виклики та можливості" у рамках XІХ Міжнародного конгресу "Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства".
Зазначається, що учасники конференції обговорили також розширену відповідальність виробника у поводженні з побутовими відходами, впровадження сучасних технологій у цій сфері тощо. У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, керівники державних та комерційних підприємств, громадських організацій та інші.
Раніше ЕкоПолітика писала про те, що у Шумській громаді на Тернопільщині всього за декілька років налагодили збирання та сортування сміття.