У Міндовкілля дали невтішний прогноз щодо зростання промислових викидів Shutterstock

У Міндовкілля дали невтішний прогноз щодо зростання промислових викидів

Олена Яценьо

Відомство провело переговори з Мінекономіки та Міненергетики

Викиди СО2 на промислових підприємствах України збільшаться на 16% до 2030 року від рівня 2019 року.

Про це йдеться в оновленому проєкті Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (НВВ2), розповів очільник Міндовкілля Роман Абрамовський в ексклюзивному інтерв'ю порталу Green Deal.

"За нашими підрахунками, викиди промисловості до 2030 року зростуть на 16% від рівня 2019 року. Тобто не зменшаться, навпаки — збільшаться. Однак, відповідно, амбіції ключових компаній щодо збільшення темпів промислового виробництва було враховано", — зазначив урядовець.

За словами Абрамовського, секторальні цілі НВВ2 для української промисловості узгодили з Міністерством економіки. Саме з цим міністерством були найскладніші переговори про узгодження показників, додав міністр захисту довкілля та природних ресурсів.

"Найважча дискусія була з Міністерством економіки, оскільки вони відповідають за безліч секторів. Водночас варто віддати належне новому керівництву Мінекономіки, першому віцепрем'єру Олексієві Любченку, оскільки відразу після його призначення ми зустрілися і я пояснив йому всі наші прогнози щодо дотичних сфер. Він одразу призначив відповідальну за НВВ2 людину, а на другий день наша команда провела брифінг для нового керівництва", — розповів міністр.

Міндовкілля також провело складні переговори з Міністерством енергетики та НЕК "Укренерго", у результаті яких відомство було змушене збільшити норми викидів для енергетичного сектору.

"Наприклад, якщо спочатку ми змоделювали показник на рівні 34 млн тонн викидів СО2 у 2030 році в секторі енергетики, то після консультацій дійшли висновку, що буде коректніше передбачити 48 млн тонн у 2030 році, спираючись на положення Звіту про адекватність системи", — резюмував Абрамовський.

Нагадаємо, що 1 квітня Міндовкілля презентувало проєкт НВВ2, амбітна мета якого полягає в скороченні викидів парникових газів на 65% до 2030 року порівняно з 1990 роком.

ЕкоПолітика  вирішила проаналізувати основні факти й чутки довкола українського НВВ2.

Також додамо, що Центр економічного відновлення підготував інфографіку про те, як країни моделюють власний Національно визначений внесок задля поліпшення довкілля планети згідно з Паризькою кліматичною угодою.

Читайте також
Україна не зможе виконати НВВ2 без фінансової допомоги партнерів, – Качка
Україна не зможе виконати НВВ2 без фінансової допомоги партнерів, – Качка

Держава розраховує на гранти для створення окремого кліматичного фонду

Кабмін затвердив оновлений НВВ2: мета 35% викидів
Кабмін затвердив оновлений НВВ2: мета 35% викидів

У тексті проєкту оновленого національно визначеного внеску з’явилися доопрацювання

Екологічний патріотизм по-українськи: навіщо нам амбіційний НВВ2?
Екологічний патріотизм по-українськи: навіщо нам амбіційний НВВ2?

Національно-визначений внесок до Паризької угоди ніяк не впливає на якість життя громадян України

Посли G7 привітали прагнення України відмовитися від вугілля та стати кліматично-нейтральною
Посли G7 привітали прагнення України відмовитися від вугілля та стати кліматично-нейтральною

Вони закликали Україну подати амбіційний НВВ2 до кінця липня