В Маріуполі, що на Донеччині, металургійний комбінат імені Ілліча (ММК ім. Ілліча) хоче побудувати систему вловлювання та очищення неорганізованих викидів (пилогазовиділень) конвертерів киснево-конвертерного цеху.
Наразі на заводі система уловлювання та очищення таких викидів відсутня, передає GMK Center.
Дані про будівництво вже внесені до Єдиного реєстру щодо оцінки впливу на довкілля Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Таке будівництво дозволить зменшити потужності викидів речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом та зменшити величини максимальних приземних концентрацій.
Киснево-конвертерний цех має 3 конвертери потужністю 160 т кожен, які обладнані індивідуальними газоочистками, що працюють у режимі повного допалювання оксиду вуглецю.
Проте під час завалки брухта в конвертер, заливки чавуна, випуску сталі з конвертера та злив шлаку, відбувається пилогазовиділення – неорганізовані викиди.
Зараз система уловлювання та очищення таких викидів відсутня. Утворена пилогазоповітряна суміш евакуюється за допомогою природної аерації через ліхтар, розташований на даху будівлі конвертерного цеху.
“Комбінат планує побудувати систему уловлювання пилогазовиділень, що утворюються від конверторів, та їх відведення на очищення до рукавного фільтра імпульсної регенерації. Залишкова запиленість газу перед викидом на трубі досягатиме 20 мг/куб. м”, – сказано в повідомленні.
Проєктоване обладнання нової аспіраційної установки розміщується на місці споруд, що підлягають демонтажу.
Нагадаємо, "Метінвест" вклав майже 9 млрд грн в екопроєкти Маріуполя.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, "Метінвест" і SMS group підписали меморандум про декарбонізацію сталі.