У Львові пройшов "Австрійсько-український день "зелених" технологій"

У Львові пройшов "Австрійсько-український день "зелених" технологій"

Олена Яценьо

Окреслено шляхи українсько-австрійського партнерства в досягненні цілей Green Deal

У Львові відбулася конференція "Австрійсько-український день "зелених" технологій", під час якої окреслили шляхи спільного досягнення цілей "Європейського "зеленого" курсу".

Її організував торговельний відділ Посольства Австрії — представництво Федеральної палати економіки Австрії в Україні.

У заході взяли участь Ґернот Пфандлер — Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні та Ґабріелє Газельсберґер — торговельна радниця Посольства Австрії.

Дванадцять австрійських компаній у галузі відновлюваної енергетики, систем тепло-, водопостачання та управління відходами поділилися своїм досвідом із представниками українських теплокомуненерго, водоканалів, територіальних громад, а також підприємств різних галузей промисловості.

Посол Австрії, пан Ґернот Пфандлер, звернув увагу на важливість більш тісної співпраці для досягнення "зелених" цілей і зменшення викидів СО2. Саме на це розраховує у всьому світі в межах ініціативи ReFocus федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц. "Для того щоб бути конкурентоспроможним у майбутньому і бути здатним подолати сучасні виклики, дуже важливо нині працювати з надійними партнерами й інвесторами, щоб дати старт “зеленому" майбутньому", — наголосив пан Посол.

Пані Газельсберґер, торговельна радниця Посольства Австрії, зазначила, що метою заходу було не тільки представити найкращі практики реалізованих проєктів, а також показати нові можливості для розвитку партнерства, серед іншого у сферах "зеленого" водню, систем управління відходами та застосування біомаси та біогазу.

Між іншим, було продемонстровано успішні кейси розбудови біогазового комплексу в с. Капітанівка Кіровоградської області.

17 вересня під час зустрічі з паном Пфандлером, пані Газельсберґер та представниками австрійських компаній голова Львівської ОДА Максим Козицький наголосив на необхідності розвитку індустріальних парків на Львівщині та взаємовигідної співпраці між українськими й австрійськими підприємствами: "Я вдячний за цю зустріч із паном Послом та австрійськими "зеленими" компаніями, чиї технології можуть збільшити енергоефективність, а також пришвидшити розв'язання енергетичних та екологічних завдань області та зробити свій вклад в екологічну безпеку України".

Зі свого боку, пані Газельсберґер запросила очільника Львівщини до Австрії: "Для ознайомлення з найкращими практиками та перспективними проєктами, а також для налагодження нових ділових контактів запрошуємо Вас відвідати Австрію, де Ви, можливо, відкриєте для себе нові напрями й можливості".

Учасники конференції наголосили, що саме нині, коли Україна в межах Угоди про Асоціацію з ЄС адаптує своє законодавство до європейських норм, такі ініціативи є надзвичайно важливими для українських підприємств і громад на їхньому шляху до сталого розвитку.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що французькі експерти допоможуть розробити план управління відходами на Хмельниччині.

Читайте також
Без складнощів не обійтися: Меркель про реалізацію “зеленої угоди” ЄС
Без складнощів не обійтися: Меркель про реалізацію “зеленої угоди” ЄС

Канцлер Німеччини припускає, що досягти цілей "зеленої угоди" ЄС буде непросто

«Мільярд дерев» не вразив, де реальні результати? – підсумки візиту єврокомісара з питань довкілля
«Мільярд дерев» не вразив, де реальні результати? – підсумки візиту єврокомісара з питань довкілля

Візит Єврокомісара Віргініюса Сінкевічюса продемонстрував: успіхів в охороні довкілля Україна не має

ЄС і Україна мають поліпшити Угоду про асоціацію відповідно до Green Deal, — єврокомісар
ЄС і Україна мають поліпшити Угоду про асоціацію відповідно до Green Deal, — єврокомісар

За словами Сінкявічюса, нині тривають дискусії про це

Тарас Качка про Green Deal, CBAM та екологічні проблеми України: ексклюзивне інтерв'ю
Тарас Качка про Green Deal, CBAM та екологічні проблеми України: ексклюзивне інтерв'ю

"Fit for 55" є ключовою зміною у світовій економіці, та, звісно челленджем для України