У Львові компостувальна станція працює на 23%: Бондаренко назвав причини facebook.com/bondarenko

У Львові компостувальна станція працює на 23%: Бондаренко назвав причини

Катерина Бєлоусова

Для збору органіки у Львові встановлені 1095 спеціальних контейнерів

Компостувальна станція органічних відходів Львова за 2021 рік переробила 7000 тонн сміття, що складає 23 % її потужність. 

На станцію кожного дня потрапляє органічне сміття від місцевих жителів, ресторанів, продовольчих та комунальних підприємст, яке перетворюються на екологічно чисте добриво, розповідає Голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко у Facebook.

facebook.com/bondarenko

Він наголосив, що сортування та роздільний збір твердих побутових відходів та органічних – самі ті заходи, які допомагають зменшити кількість відходів, які потребують захоронення, зменшити обсяги утворення інфільтратів на сміттєзвалищах і загалом сприяють повторному використанню сировини.

А компостування дозволяє переробити сміття на  екологічно чисте добриво, яке можна використовувати для озеленення міст та в сільському господарстві.

Сировина на львівську станцію компостування харчових та садових відходів надходить автомобільним транспортом. Далі відходи у пакетах направляються у розривач пакетів, де звільняються від упаковки та відокремлюються від домішок (пластик, метал, скло) та завантажуються у контейнери для проходження знезараження протягом 3-х днів.

Для збору органіки в м. Львові встановлені 1095 спеціальних контейнерів.

І хоча проєктна потужність станції становить 30 тис. тонн окремо відсортованих харчових і садових відходів ще поки не вдається компостувати на повну потужність. Так за 2021 рік вдалося переробити лише 7000 тонн. Причиною цього Бондаренко називає низьку культуру сортування. 

“Наразі існує проблема культури сортування відходів. Поки органічні відходи мають статус відходів (сміття), а не вторсировини для створення корисного продукту, органічного добрива – компосту, вимушені ставити тариф на перероблення”, – пише Бондаренко.

Він пояснив, що ціна цього процесу співрозмірна з процесом захоронення органічних відходів на полігонах. А більша кількість чистих, відсортованих відходів від населення та бізнесу, забезпечить більшу кількість органічного добрива.

Нагадаємо, у дитсадках і школах Луцька дітей навчають сортувати й компостувати відходи. 

Читайте також
Як просто зробити компост: поради фахівців
Як просто зробити компост: поради фахівців

Органічні відходи займають приблизно 50% сміттєвого відра

Львівʼяни за чотири роки перетворили на добриво 27 тисяч тонн сміття
Львівʼяни за чотири роки перетворили на добриво 27 тисяч тонн сміття

Потужність станції компостування сягає 30 тисяч тонн на рік

У Львові переробили на добрива сотні тонн харчових відходів та опалого листя
У Львові переробили на добрива сотні тонн харчових відходів та опалого листя

Львівʼяни за місяць віддали на компостування на 41% більше органіки, ніж у листопаді 2022 року

У всіх школах Луцька встановили компостери
У всіх школах Луцька встановили компостери

20 компостерів придбали за грантові гроші, а 16 – за кошти з природоохоронного міського бюджету