Міністр енергетики Герман Галущенко презентував інвестиційні проєкти відновлення енергосектору України на суму понад $120 млрд на Конференції з відновлення України у Лугано, Швейцарія.
Одним з найперспективніших напрямків він назвав атомну енергетику, адже вона є основною в енергосистемі України, і в середньому виробляє близько 60% всієї електроенергії, повідомляє Міненерго.
Основними напрямками для інвестицій Галущенко назвав атомну енергетику, відновлювальну та гідроенергетику, виробництво водню та біопалива, підвищення гнучкості енергосистеми та будівництво маневрових потужностей, а також розвиток електромереж та енергетичної інфраструктури, видобування та транспортування газу, розвиток нафтотранспортної та нафтопереробної інфраструктури.
"У нас є угоди з компанією Westinghouse, які передбачають будівництво 9 нових атомних енергоблоків за технологією АР1000 в найближчому майбутньому. Треба докласти багато зусиль для реалізації проєктів, проте я впевнений, що ми зможемо це зробити. Це довгострокові програми з мільярдами доларів інвестицій в Україну", – зазначив Галущенко.
Першими з цих 9 нових атомних енергоблоків мають бути побудовані 2 блоки на Хмельницькій АЕС, загальною потужністю 2 ГВт. Обсяг інвестицій складе близько $14 млрд.
Він запевнив, що інвестори отримають всебічну підтримку від Міненерго і закликав розпочинати підготовку проєктів і, за можливості, їх виконання, заздалегідь, не очікуючи на закінчення війни.
"Вже сьогодні ми можемо разом працювати над документацією, ліцензіями, дозволами, щоб бути готовими розпочинати фактичні кроки для втілення проєктів вже наступного дня після перемоги", – додав Галущенко.
Нагадаємо, екоактивісти розкритикували план відновлення України, що був представлений на Конференції з питань відновлення у Лугано, і назвали його “луганський сором”.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Міндовкілля назвали суми та кроки для відновлення природи України після війни.