У лютому середня температура перевищила кліматичну норму на 1,77°C Shutterstock

У лютому середня температура перевищила кліматичну норму на 1,77°C

Катерина Бєлоусова

Лютий став дев'ятим місяцем поспіль, у якому зареєстрували найвищі температури за всю історію спостережень

За даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus у лютому середня температура перевищила показники доіндустріального періоду на 1,77°C та сягнула нового історичного рекорду.

У лютому також зафіксували історичний рекорд температури в океані, адже середньодобова температура досягла 21,09°C, повідомляє Bloomberg.

"Клімат реагує на фактичну концентрацію парникових газів в атмосфері, – сказав директор Copernicus Карло Буонтемпо. – Якщо нам не вдасться їх стабілізувати, ми неминуче зіткнемося з новими глобальними температурними рекордами та їхніми наслідками".

Зазначається, що лютий став дев'ятим місяцем поспіль, у якому зареєстрували найвищі температури за всю історію спостережень.

У матеріалі розповіли, що за останні 12 місяців глобальна температура була найвищою за всю історію – на 1,56°C вище середньої у доіндустріальному періоді. Окрім того, за даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2023 році глобальні викиди вуглекислого газу, пов’язані з енергетикою, зросли на 1,1% та сягнули нового максимуму.

У Copernicus підкреслили, що океанічне явище Ель-Ніньо, яке сприяє підвищенню температури океану, слабшає в екваторіальній частині Тихого океану. Однак температура морського повітря в цілому залишалася на надзвичайно високому рівні.

Старша викладачка Грантхемського інституту зміни клімату та навколишнього середовища в Імперському коледжі Лондона Фрідеріке Отто наголосила, що планета нагрівається небезпечними темпами.

"Ми знаємо, що робити — припинити спалювати викопне паливо та замінити його більш сталими, відновлюваними джерелами енергії. Поки ми цього не зробимо, екстремальні погодні явища, посилені зміною клімату, продовжуватимуть знищувати життя та засоби до існування", – сказала вона.

Нагадаємо, за даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus, у 2023 році середні температури на 1,52​​°C перевищили показники доіндустріального періоду.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, дослідження архівних документів та статей у США показало, що нафтогазова промисловість з 1954 року була проінформована про потенційно жахливі наслідки спалювання викопного палива для клімату.

Читайте також
Через зміну клімату 1 млн гектарів Півдня України можуть піти під воду
Через зміну клімату 1 млн гектарів Півдня України можуть піти під воду

Якщо глобальна температура підвищиться на 2°C – зміна клімату стане невідворотною

Ціна кліматичної бездіяльності вища, ніж прийнятих заходів – ВМО
Ціна кліматичної бездіяльності вища, ніж прийнятих заходів – ВМО

Протягом 2025-2100 років загальна вартість бездіяльності оцінюється в $1266 трильйонів

Європа не готова до швидко зростаючих кліматичних ризиків – EEA
Європа не готова до швидко зростаючих кліматичних ризиків – EEA

5 категорій ризиків потребують термінових заходів

ООН закликали вивчити можливості геоінженерії для охолодження планети
ООН закликали вивчити можливості геоінженерії для охолодження планети

Наразі технологія сонячної геоінженерії фактично заборонена