Кропивницьке підприємство у сфері поводження з відходами ТОВ "Екостайл" відновило роботу сортувальної лінії, але пластик і скло зі сміттєвого полігону припинили вивозити на переробку.
Про це речниця підприємства "Екостайл" Неля Желамська розповіла в коментарі "Суспільному".
За її словами, до вторгнення Росії в Україну пластик і скло на переробку возили на завод у Гостомель Київської області. Нині там тривають бої з російськими військами тож завод не працює.
Місяць не працювала й сортувальна лінія на підприємстві "Екостайл". Тільки після місяця простою там відновили сортування сміття. До вторгнення Росії сортувальна лінія працювала вночі і вдень. Нині ж нічної зміни немає, а скляні та пластикові пляшки на переробні заводи не вивозять.
"Наша компанія ухвалила рішення відновлювати роботу сортувальної лінії, щоб хоч якось забезпечити зарплатою тих людей, які тут працювали. Більшість заводів, які займалися переробкою скла, ПЕТ-пляшок, паперу, припинили свою роботу", – сказала Желамська.
Зазначається, за добу на полігоні ТПВ збирається 250 тонн відходів, які сюди привозять зі сміттєвих майданчиків у Кропивницькому.
Сьогодні в компанії "Екостайл" займаються пошуком підприємств, які зможуть прийняти на переробку пластик і скло.
Начальник відділу виробництва підприємства Ігор Жмаченко зазначив, що після ремонту на сміттєвому полігоні відновив роботу компактор. Він ущільнює сміття краще за бульдозер. Це зменшує викиди газу метану, через який виникають пожежі та запах сміття.
Також, щоб зменшити викиди метану, на полігоні пробурили 50 свердловин.
Окрім того, додала Неля Желамська, на одній із ділянок сміттєзвалища під землею живуть каліфорнійські черв’яки, які виробляють природне добриво – це санітарна, зелена зона.
"Тут розміщуються бурти з каліфорнійськими черв’яками, які переробляють листя і всі зелені відходи на біогумус", – розповіла вона.
Далі це добриво можна використовувати для городів, садів і клумб.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, адміністрація міського комунального підприємства "Львівспецкомунтранс" закликала львів'ян і переселенців стискати пластикові відходи перед викиданням у сміттєві контейнери.