У місті Кривий Ріг станції моніторингу якості повітря й далі фіксують перевищені середньодобові концентрації діоксиду азоту.
Зокрема, у Соцмісті біля ставків вміст цієї речовини був більшим за гранично допустимий (ГДК) протягом усього минулого тижня, повідомляють у спільноті "Досить труїти Кривий Ріг" у Facebook.
Зазначається, що максимальне перевищення становило 2,5 раза 19 лютого – 0,097 мг/м³ (ГДК = 0,04 мг/м³).
Схожа ситуація спостерігалася в селах Вишневе та Зелений Гай біля південних виїздів із Кривого Рогу. Тут максимальне значення було 0,099 мг/м³, тобто теж перевищення вдвічі.
В окремі дні діоксид азоту перевищував допустимі межі також біля площі Володимира Великого, на Південному ГЗК, на Довгинцевому в районі вулиць Мухіної та Літке.
Як зауважують у тижневому звіті коаліції громадських організацій, середньодобові концентрації пилу були більшими за дозволені в різних районах міста та в різні дні. Однак поблизу "Стріли" та "Автовокзалу" в окремі дні величини навіть коливалися у межах допустимого, хоча максимальний показник зафіксував пост на "Автовокзалі" 21 лютого – 0,259 мг/м³ (ГДК=0,015 мг/м³). Водночас додають, що станції у наближених селах на південному напрямку минулого тижня не показали перевищень рівня пилу.
Також вказується, що нині всі найбільші промислові підприємства Кривого Рогу передають дані вимірювання із власних станцій моніторингу якості повітря до системи "Екомоніторингу", окрім "Метінвесту".
"Розбудова системи – це один із пунктів міської екологічної програми, а відкритість екологічної інформації – норма Орхуської конвенції, яку ратифікували в Україні. Ані "Північний", ані "Інгулецький", ані "Центральний ГЗК", ані "КРМЗ" не оприлюднюють дані з власних постів. Точна причина невідома: на підприємстві то не могли знайти спеціалістів з під'єднання, то повіряли прилади. Готуємо запит до комбінатів і заводу щодо цього", – додали насамкінець у публікації.
Раніше ЕкоПолітика писала, що у Броварах (Київська область) встановили пост автоматизованої системи моніторингу повітря.