У Китаї в місті Шеньчжень збудують найбільший у світі сміттєспалювальний завод Shenzhen East Waste-to-Energy Plant, який вироблятиме енергію з відходів.
Завод буде спалювати 5000 тонн відходів на день, тобто третину всіх відходів, які утворюють 20 мільйонів жителів міста, повідомляє Gottlieb Paludan Architects.
Завод використовуватиме найсучаснішу технологію спалювання відходів і виробництва електроенергії, а також стане центром освіти для жителів Шеньчженя.
В міжнародному конкурсі на проєктування такого заводу перемогли данські компанії Gottlieb Paludan Architects та Schmidt Hammer Lassen Architects.
Їх проєкт організовує весь завод та допоміжні будівлі, в одну круглу будівлю, порушуючи традиційне прямокутне розташування технічних приміщень. Адже чітка кругла форма зменшує площу підприємства.
Дах будівлі площею 66 000 м² розраховано на покриття до 44 000 м² сонячних панелей, що забезпечить виробництво ще більшої кількості енергії для міста.
“Завод має на меті продемонструвати виробництво енергії з відходів як важливий технічний процес, який має справу з проблемами зростання кількості відходів, а також з проблемою пошуку більш екологічно чистих способів виробництва електроенергії”, – зазначили в матеріалі.
Нагадаємо, у Китаї рівень найдовшої річки Янцзи сягнув найнижчого показника, для цієї пори року, з початку обліку в 1865 році, що може негативно вплинути на економіку.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, столиця Данії Копенгаген не зможе досягти вуглецевої нейтральності до 2025 року через сміттєспалювальний завод Amager Resource Center.