У Китаї вперше в світі клонували арктичну вовчицю. Фото globaltimes.cn

У Китаї вперше в світі клонували арктичну вовчицю. Фото

Катерина Бєлоусова

Науковці працювали над клонуванням з 2020 року

Генетики з Китаю вперше в світі успішно клонували дику арктичну вовчицю Майю, вид якої входить до Червоної книги видів, що перебувають під загрозою зникнення. 

Експерти вважають, що розвиток технологій клонування допоможе врятувати тварин, які перебуває під загрозою зникнення, та зберегти біорізноманіття, повідомляє Global Times.

Народження Майї продовжує життя дикої самки полярного вовка, яка була завезена з Канади в 2006 році і померла у 2021 році, яку також звали Майя.

globaltimes.cn globaltimes.cn

Науковці з Sinogene Biotechnology працювали над клонуванням з 2020 року.

Донорська клітина Майї походить із зразка шкіри дикої самки арктичного вовка, яка була завезена з Канади до Харбінської полярної землі, а сурогатною матірʼю тварини стала самиця бігля. Адже вовки та собаки генетично близькі.

Хе Чженмін, голова Китайського науково-дослідного інституту дослідницьких ресурсів експериментальних тварин з контролю над харчовими продуктами та ліками, сказав, що клоновані тварини все ще мають здатність до розмноження, якщо вони мають непошкоджені запліднені яйцеклітини. Технологія клонування може копіювати всю генетичну інформацію для селекційного розведення, і таким чином урізноманітнює популяцію тварин, що знаходяться під загрозою зникнення. 

В матеріалі зазначили, що з часів першого клону ссавця вівці Доллі технологія клонування забезпечила можливість диверсифікувати популяції деяких видів, таких як велика рогата худоба, свині та коні. 

Експерти вважають, що для зникаючих видів, клонування клітин, збережених за допомогою технології заморожування, також може породити нове життя.

Sinogene Biotechnology Co і Пекінський парк дикої природи планують побудувати партнерство щодо застосування технологій клонування для збереження генів рідкісних і зникаючих диких тварин.

Наразі клонована вовчиця живе зі своєю сурогатною матірʼю у лабораторії Sinogene, а пізніше її доставлять до Харбінського Полярленду, де покажуть публіці. Спочатку Майя житиме сама в парку, адже існує ризик, що вона може не пристосуватися до оригінальних груп арктичних вовків. 

Також науковці клонували ще одного арктичного вовка, якого незабаром представлять.

Нагадаємо, у Норвегії більше не залишилося корінних вовків. Останній із них зник півстоліття тому.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Китаї науковці дійшли висновку, що морські ссавці дюгоні вимерли, ймовірно вони надихнули мореплавців на казки про русалок, вимерли.

Читайте також
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"
"Одне з найбільших чудес природи": вчені виявили комашиний "хайвей"

Маленькі істоти використовують його щороку під час міграції

Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН
Якщо світ не помириться з природою, воєн стане ще більше, – Голова саміту ООН

Вона впевнена, що світові інституції мають реформуватися, аби протистояти глобальним викликам

У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття
У світі відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття

З початком повномасштабного вторгнення перед Україною постали безпрецедентні виклики, адже бойовими діями знищені цілі екосистеми з їхніми мешканцями

На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох
На Миколаївщині унікальний степ перетворюють на ліс: екоактивісти бʼють на сполох

Екоактивісти закликають припинити заліснення Олександрівської балки та створити заказник