У Київському районі Одеси повітря забруднено чадним газом: у чому небезпека Shutterstock

У Київському районі Одеси повітря забруднено чадним газом: у чому небезпека

Олена Яценьо

Перевищення становило в 1,12 раза

На перехресті проспекту Небесної сотні та вулиці Інглезі в Київському районі Одеси зафіксували перевищення вмісту оксиду вуглецю (чадного газу) в атмосферному повітрі.

Про це повідомили в Департаменті екології та рекреаційних зон Одеської міської ради.

Зазначається, що перевищення гранично допустимих концентрацій оксиду вуглецю в приземному шарі атмосфери було в 1,12 раза.

Перевищення шкідливих домішок у повітрі виявили в результаті спостережень з автоматичним відбором проб у період із 31 січня по 4 лютого.

Моніторинг провела Муніципальна лабораторія комунального підприємства "Муніципальний центр екологічної безпеки" Одеської міської ради.

Чим небезпечний чадний газ

За словами сімейної лікарки Аліни Волківської, діоксид сірки, оксид вуглецю, діоксид азоту, формальдегід і пил є найбільш небезпечними речовинами, які є в повітрі, та можуть загрожувати здоров’ю людини.

Оксид вуглецю дуже несприятливо діє на організм. Він міститься в атмосферному повітрі в кількостях, здатних підвищити вміст карбоксигемоглобіну, що погіршує стан тканинного дихання, негативно впливає на функцію центральної нервової системи і серцево-судинної системи.

Наявність оксиду вуглецю в організмі стає причиною скарг (особливо в регулювальників руху) на головний біль, запаморочення, порушення сну, зниження пам’яті й уваги, задишку, біль у ділянці серця тощо.

Зазначимо, що чадний газ – це безбарвний, дуже легкий газ (легший за повітря), який не має запаху. Виявити його можна тільки за допомогою спеціальних датчиків. А ось запах чадного газу відчувається через домішки органічних елементів у паливі.

Раніше ЕкоПолітика писала, чим небезпечний високий вміст формальдегіду в атмосферному повітрі.

Читайте також
На Одещині Куяльницька канава стала яскраво-червоною. Фото
На Одещині Куяльницька канава стала яскраво-червоною. Фото

Воду з канави терміново відправили на експертизу

На Одещині знищили 150 тисяч дерев під незаконний карʼєр. Фото. Відео
На Одещині знищили 150 тисяч дерев під незаконний карʼєр. Фото. Відео

За корупційною схемою ділянки лісу вказуються землевпорядниками як рілля та передаються у приватні руки