У Києві здійснили заміри забрудненості повітря в період із 23 по 29 березня. У результаті спостережень виявили, що показники за кількома забрудниками зашкалюють.
Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського з посиланням на дані спостережень на стаціонарних постах. Усього на 16 стаціонарних постах обсерваторії з 23 по 29 березня було відібрано та проаналізовано 1640 проб повітря.
"Загалом, порівняно з попереднім тижнем, рівень забруднення повітря діоксидом сірки дещо знизився, формальдегідом і діоксидом азоту – підвищився", – зазначається в повідомленні.
Зокрема, у повітрі Києва помітили такі перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.) за середньодобовим вмістом:
завислих речовин
- у 1,1-1,4 раза на Бессарабській площі та проспекті Перемоги (район метро Святошин);
діоксиду сірки
- у 1,5-2,3 раза – на вулицях Семена Скляренка, Олександра Довженка, площах Бессарабській, Перемоги та Деміївській, проспекті Перемоги, вул. Каунаській, бульварі Вацлава Гавела, Оболонському проспекті;
діоксиду азоту
- у 6,6-7,0 раза – на проспекті Перемоги (район метро Святошин) 27 та 28 березня;
- у 5,1-6,2 раза – на вул. Каунаській;
- у 3,1-4,7 раза – на вул. Інженера Бородіна, площі Перемоги, Бессарабській площі, бульварі Лесі Українки;
- у 1,5-2,7 раза – на всіх інших постах міста, крім проспекту Науки (біля метеомайданчику обсерваторії), де перевищень не спостерігалось;
формальдегіду
- у 2,0-2,4 раза – на площах Бессарабській, Перемоги та Деміївській, проспекті Перемоги, бульварі Вацлава Гавела;
- у 1,2-1,4 раза – на інших постах спостережень.
За прогнозами Укргідрометцентру, на найближчі дні метеорологічні умови переважно не сприятимуть розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.
Як повідомляла ЕкоПолітика, у Києві розробляють сучасну систему автоматичного моніторингу якості повітря (CAQI). Перші два пункти моніторингу повітря запрацювали в Дарницькому і Дніпровському районах столиці.