У Києві триває безплатний тестовий збір медичних і фармацевтичних відходів

У Києві триває безплатний тестовий збір медичних і фармацевтичних відходів

Фарм- і медвідходи в невеликих кількостях прийматимуть тільки від фізосіб

Організатори громадського проєкту "Україна без сміття" спільно з партнерами I-MED запустили в тестовому режимі безплатний збір медичних і фармацевтичних відходів на станції сортування.

Як повідомляють на Facebook-сторінці громадської ініціативи, тестовий збір триватиме з 17 по 28 лютого.

"Завдяки I-MED утилізація ваших використаних масок, рукавичок і ліків відбудеться за всіма правилами",– йдеться в повідомленні.

Наголошують, що медичні й фармацевтичні відходи в невеликих кількостях прийматимуть тільки від фізичних осіб. Натомість юрособам потрібно звертатися до утилізатора (ТОВ "Тарком Екосервіс") напряму.

До кінця місяця на станції сортування сміття за адресою вул. Саперно-Слобідська, 25/4 прийматимуть:

  • використані маски;
  • використані гумові медичні рукавички;
  • таблетки, у яких збіг термін придатності: їх можна здавати прямо в блістерах або в пластикових баночках, якщо вони не мають маркування. Якщо ж є скляні або пластикові баночки з маркуванням "2HDPE" і "PP5", то пігулки з них рекомендують пересипати в прозорий "пакет-маєчку", а пакування, що лишилося, можна окремо здати на переробку.

Як здавати медичні маски, рукавички та ліки

Також в організації пояснили, як саме здавати фарм- і медвідходи, виклавши невелику інструкцію:

  1. Використані маски й рукавички приносити в щільно зав’язаних прозорих поліетиленових "пакетах-маєчках". Так вдасться подбати про безпеку команди станції та всіх відвідувачів. Що важливо, тільки одна людина за один візит на станцію може принести обмежену кількість фармвідходів (не більшу, ніж вміщується в один прозорий поліетиленовий "пакет-маєчку").
  2. Звернутися до консультанта на станції, щоб він перевірив вміст пакета.
  3. Покласти принесене в спеціальний бокс від i-MED.

Водночас у дописі звернули уваги на те, що в пакеті з фарм- і медвідходами не повинно бути предметів, заборонених для прийому на станції. Ознайомитися зі списком можна тут. Крім того, у жодному разі не можна кидати фарм- і медвідходи в пакет для неліквідних пластиків.

Як писала ЕкоПолітика напередодні, жителям Вінниці розповіли, що підлягає переробці й куди можна здати відходи.

Читайте також
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт
Українці платять за "сміттєву" реформу, яку проігнорувала місцева влада — експерт

Практично всі міста України не оновили модель управління відходами, тож по суті порушують чинне законодавство

Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення
Засмітив ліс — плати 51 тис. грн: може зрости відповідальність за "сміттєві" порушення

Якщо посадовці не вживатимуть заходів із ліквідації стихійних звалищ, також платитимуть штраф

Уряд України ухвалив 11 екологічних документів: огляд ключових
Уряд України ухвалив 11 екологічних документів: огляд ключових

Йдеться про оновлення НПЕК, стратегію зі збереження біорізноманіття та євростандарти у моніторингу нових забруднювачів 

Екобус збирає небезпечні відходи у Львові, Полтаві та Хмельницькому: графік на червень
Екобус збирає небезпечні відходи у Львові, Полтаві та Хмельницькому: графік на червень

Йдеться про шкідливі для довкілля й людей речі, яким не місце у звичайному смітнику