У Канаді запустили програму гарантування позик для вуглецевої промисловості shutterstock

У Канаді запустили програму гарантування позик для вуглецевої промисловості

Катерина Бєлоусова

Програма має допомогти банкам і компаніям досягти своїх цілей і чистих нульових викидів до 2050 року

В Канаді федеральне експортно-кредитне агентство EDC частково гарантуватиме кредити в розмірі $1 мільярда для компаній в вуглецевої промисловості Банка Монреаля (BMO), щоб допомогти їм зменшити викиди.

Трирічна гарантійна угода надасть фінансування середнім і великим канадським компаніям, повідомляє The Globe and Mail.

EDC гарантуватиме до половини строкових позик BMO до $60 мільйонів на кожного позичальника на строк до семи років.

Партнерство спрямоване на зменшення ризиків фінансування інвестицій у технології на ранній стадії, які можуть мати вирішальне значення для скорочення викидів парникових газів, зокрема уловлювання вуглецю та водневе паливо.

Пілотна програма має на меті допомогти банкам і компаніям досягти своїх цілей і досягти чистих нульових викидів до 2050 року. Окрім того, канадський нафтогазовий сектор вимагатиме скорочення викидів на 42% до кінця десятиліття порівняно з рівнями 2019 року, згідно плану, який Оттава оприлюднила у березні.

Джастін Хендрікс, головна спеціалістка з корпоративної стійкості експортного агентства, зазначила, що гарантійна угода з BMO стала результатом продовження дискусій між банком та EDC, а не директивою федерального уряду.

BMO є першим великим банком, який співпрацює з EDC для гарантії стабільного фінансування, але очікується, що інші банки приєднаються до ініціативи. 

"Ми усвідомлюємо, що співпраця з банками є ключовою, оскільки для фінансування переходу до чистого нуля, ймовірно, потрібні трильйони доларів", – сказала Хендрікс.

Вона також охарактеризувала програму на мільярд доларів як початок і шанс залучити капітал. Також програма матиме потенціал до масштабування, якщо досягне успіху.

Джонатан Хакетт, керівник відділу стабільних фінансів BMO і співкерівник групи з переходу на енергетику пояснив, що BMO надаватиме кредити в повному обсязі, а угода EDC гарантуватиме половину суми. Це дозволить банку розширити своє кредитування, зменшуючи при цьому суму капіталу на своєму балансі та надавати більші кредити, а в деяких випадках приймати більш ризиковані форми застави для їх забезпечення.

Поки що позики з використанням гарантії EDC не надавались. 

Хакетт зазначив, що банк міг би фінансувати, наприклад, зусилля енергетичної компанії щодо встановлення технології уловлювання та секвестрації вуглецю в димохідних трубах.

"Ми знаємо, що сьогодні це складно, щоб компанія розгорнула цей капітал, що не суперечить їхнім основним операціям. Я думаю, що це дійсно чудовий приклад того, коли співпраця між державними установами, такими як EDC, та приватним сектором може прискорити те, що відбувається", – додав він.

Банки стикаються з пильною увагою інвесторів та прихильників навколишнього середовища щодо кредитування вуглецевих галузей, а іноді встановлюють обмеження на власний вплив на галузі чи окремі компанії, такі як нафта і газ, видобуток або електроенергетика та комунальні підприємства. Фінансування за підтримки EDC спрямовано на дев'ять сфер, включаючи водень, відновлювана інфраструктура та модернізація електромереж.

BMO пообіцяла розгорнути $300 мільярдів кредитування та андеррайтингу для компаній до 2025 року. 

Також восени 2021 року найбільші банки Канади приєдналися до скликаного ООН Net-Zero Banking Alliance, а в березні BMO оголосив, що прагне зменшити інтенсивність викиди від нафтогазових клієнтів, які вона фінансує на 33% до 2030 року.

Нагадаємо, у Канаді пропонують податкові кредити, як стимул для уловлювання вуглецю.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Канаді ArcelorMittal уперше випробував використання зеленого водню на заводі.

Читайте також
Великобританія оновить Стратегію зеленого фінансування
Великобританія оновить Стратегію зеленого фінансування

Оновлена ​​стратегія зеленого фінансування підведе підсумки досягнутого на сьогоднішній день і встановить гарантії фінансової підтримки щодо енергетичної безпеки, клімату та навколишнього середовища

У США інвестори провідних банків не підтримали кліматичні пропозиції
У США інвестори провідних банків не підтримали кліматичні пропозиції

Фінансові установи відіграють ключову роль у декарбонізації світової економіки та подоланні системних ризиків, пов’язаних зі зміною клімату

В Україні розповіли, як провалилась світова мета зібрати $100 млрд кліматичних фінансів
В Україні розповіли, як провалилась світова мета зібрати $100 млрд кліматичних фінансів

Україна стала першою країною, що на регулярній основі обговорює з Євросоюзом питання скорочення викидів ПГ в рамках Green Deal

Держбюджетом-2022 передбачено 2,6 мільярди гривень на енергоефективність
Держбюджетом-2022 передбачено 2,6 мільярди гривень на енергоефективність

Пріоритетом для Уряду є досягнення енергетичної незалежності держави