У Херсонській області виник скандал із вітроелектростанцією shutterstock

У Херсонській області виник скандал із вітроелектростанцією

Олена Яценьо

Компанія-виробник електричної енергії звернулася до суду з позовом

Оператор системи передачі НЕК "Укренерго" відмовив компанії-виробнику електричної енергії з відновлюваних джерел "Чикракенергопром" у під'єднанні до електромережі вітрової електростанції потужністю 200 МВт в Херсонській області.

"Чикракенергопром" звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом щодо визнання такої відмови протиправною, інформує портал ExPro.

Відтак суд відкрив провадження у справі. Відповідну ухвалу від 6 вересня опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як розповіли в "Чикракенергопром", компанія не раз зверталася до "Укренерго" із заявами про приєднання електроустановок та отримання технічних умов на приєднання, проте отримувала відмову.

Згідно з матеріалами суду, позивач уважає, що "Укренерго" безпідставно відмовляє у приєднанні ВЕС до енергосистеми.

"Як зазначає позивач, іншим суб'єктам господарювання відповідач не відмовляє у приєднанні електроустановок та отримання технічних умов на приєднання", — йдеться в ухвалі.

За даними реєстру YouControl, кінцевим бенефіціарним власником "Чикракенергопром" є Леонід Гладштейн, який пов’язаний із такими компанія-виробниками з ВДЕ, як "Сивашенергопром", "Геліоссивашенерго". Також бенефіціаром є кіпрська компанія "Кеверт Лімітед".

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, австралійська компанія-розробник енергетичної інфраструктури CWP Global придбала проєкт вітрової електростанції потужністю 73 МВт у Херсонській області.