Австралійська компанія інвестує €76 млн у вітроелектростанцію на Херсонщині shutterstock.com

Австралійська компанія інвестує €76 млн у вітроелектростанцію на Херсонщині

Олена Яценьо

Очікується, що будівельні роботи з цього проєкту почнуться 2023 року

Австралійська компанія-розробник енергетичної інфраструктури CWP Global придбала проєкт вітрової електростанції потужністю 73 МВт у Херсонській області.

Про це з посиланням на ресурс Renewables Now повідомив сайт ExPro. Зазначається, що компанія вкладе величезну суму у ВЕС, а саме €76 млн ($90,2 млн).

У понеділок, 6 вересня, у компанії заявили, що будівельні роботи з цього проєкту, як очікується, почнуться 2023 року.

Передбачається, що будівництво вітропарку потужністю 73 МВт дасть 360 робочих місць.

"З огляду на потенціал відновлюваної енергетики України та її близькість до щораз більшого ринку Європи для CWP Global був очевидним вибором інвестувати в Україну. Це знакова інвестиція в Україні є захопливою сходинкою для CWP Global, і ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з громадами, партнерами по ланцюжку поставок і українським урядом для реалізації провідних світових інфраструктурних проєктів", — зазначив голова CWP Марк Крендалл.

CWP Global хоче підтримати перехід України від виробництва енергії на основі викопного палива до низьковуглецевого майбутнього. Компанія також бачить у нашій країні потенціал виробництва "зеленого" водню в Західну Європу.

Довідка. CWP засновано 2007 року на основі пристрасті до поновлюваних джерел енергії та можливостей, які представив своєчасний вихід на ринок, що розвивається відновлюваній енергії в Південно-Східній Європі. Відтоді компанія розробила майже 2 000 МВт проєктів відновлюваної енергії, зокрема найбільшу в Європі діючу наземну вітрову електростанцію. Центральний офіс CWP Global розташований в Ньюкаслі, Австралія.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що названо області України, де найбільше вітроелектростанцій.

Станом на перше півріччя 2021 року за кількістю введених вітроенергетичних потужностей в Україні перше місце й далі утримує Запорізька область, друге посідає Херсонська, а третє — Миколаївська.

Читайте також