У Франції декарбонізують найбільший завод із виробництва вапна shutterstock

У Франції декарбонізують найбільший завод із виробництва вапна

Олена Яценьо

Завдяки новому проєкту Lhoist зможе скоротити викиди CO2 на заводі в Реті більш ніж на 600 000 тонн на рік

Французька група компаній Air Liquide, що спеціалізується на промислових газах, і бельгійський виробник вапна Lhoist підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо використання технології уловлювання вуглецю CryocapTM із метою декарбонізації заводу з виробництва вапна Lhoist.

Це партнерство є новим кроком у створенні низьковуглецевої промислової екосистеми в районі Дюнкерка, пише видання Carbon Capture World.

Зазначається, що Air Liquide і Lhoist підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) з метою декарбонізації заводу з виробництва вапна Lhoist, розташованого в Реті, в регіоні О-де-Франс, використовуючи інноваційну і запатентовану технологію уловлювання вуглецю CryocapTM від Air Liquide. У цьому контексті Air Liquide і Lhoist спільно подали заявку на участь у широкомасштабній схемі підтримки Європейського інноваційного фонду.

Це партнерство є новим кроком у створенні низьковуглецевої промислової екосистеми в більш широкому районі Дюнкерка. Вапно є однією з галузей промисловості, яку важко зменшити, оскільки її виробництво переважно утворює CO2 внаслідок розкладання вапняку. Майданчик Chaux et Dolomies du Boulonnais Lhoist у Реті є найбільшим у Франції заводом із виробництва вапна.

Завдяки цьому проєкту Lhoist зможе скоротити викиди CO2 на заводі в Реті більш ніж на 600 000 тонн на рік починаючи з 2028 року. Це еквівалентно річним викидам близько 55 000 домогосподарств у Франції. Використовуючи свої ноу-хау та унікальний досвід у технологіях уловлювання CO2, Air Liquide побудує та експлуатуватиме установку своєї інноваційної та запатентованої технології CryocapTM FG (димовий газ), щоб уловлювати й очищати 95% CO2, що виникає з існуючого заводу Lhoist із виробництва вапна в Реті.

Тож технологію Air Liquide CryocapTM вперше використають для декарбонізації виробництва вапна у Франції. Уловлений CO2 потім транспортуватимуть до мультимодального експортного центру CO2 в Дюнкерку, який нині розробляють, і відправлятимуть на секвестрування в Північне море в рамках проєкту Д'Артаньяна, який отримав PCI від Європейської комісії.

Реалізація проєкту стане можливою, якщо стане доступним державне фінансування з європейських та/або французьких схем підтримки декарбонізації. З огляду на це Air Liquide і Lhoist спільно подали заявку на участь у широкомасштабному конкурсі Європейського інноваційного фонду.

"Декарбонізація промисловості є основою стратегії Air Liquide, і ми прагнемо супроводжувати наших клієнтів широким спектром рішень, які відповідають нашим цілям сталого розвитку. Використання CryocapTM для декарбонізації виробництва вапна демонструє універсальність нашої інноваційної та запатентованої технології уловлювання вуглецю. Наше партнерство з Lhoist сприятиме декарбонізації більш широкого промислового басейну Дюнкерка, одного з історичних промислових басейнів Air Liquide у Франції", — прокоментував старший віцепрезидент, член виконавчого комітету Air Liquide, який наглядає за компанією Europe Industries, Паскаль Вінет.

Зі свого боку генеральний директор Lhoist Europe Седрік Де Вік сказав: "Як лідери вапняної промисловості, ми дуже пишаємося тим, що вперше вапняний завод фіксує викиди CO2 та зберігає їх у безпечних умовах. Уловлювання та зберігання вуглецю — це невіддільна частина того, як вапняна промисловість намагається зменшити викиди CO2 на користь довкілля та своїх клієнтів".

Раніше ЕкоПолітика писала, що другий за величиною виробник сталі у світі ArcelorMittal успішно випробував використання зеленого водню для скорочення залізної руди на одному зі своїх промислових майданчиків у Канаді.

Читайте також
Фінансування Фонду декарбонізації наступного року зросте майже вдвічі
Фінансування Фонду декарбонізації наступного року зросте майже вдвічі

За 3 місяці активної роботи установа надала кредити для реалізації понад 30 проєктів

Фонд декарбонізації: як працює, звідки отримує гроші, кому та на що видає кредити
Фонд декарбонізації: як працює, звідки отримує гроші, кому та на що видає кредити

Наразі 7 проєктів вже отримали кошти, ще 21 – знаходиться на розгляді

Експерт застеріг світ від декарбонізації шляхом деіндустріалізації
Експерт застеріг світ від декарбонізації шляхом деіндустріалізації

Він вважає, що цей небезпечний тренд потрібно якомога швидше змінити