У Держекоінспекції назвали області, де назрів сміттєвий колапс shutterstock

У Держекоінспекції назвали області, де назрів сміттєвий колапс

Сфера поводження з відходами залишається для України вкрай проблемною

Торік через неправильне поводження з промисловим і побутовим сміттям українці завдали довкіллю збитків на 100 мільйонів гривень. Найзасміченішими областями виявилися Харківська та Херсонська.

На територіях цих регіонів нарахували 451 та 220 сміттєзвалищ відповідно. Про це на особистій Facebook-сторінці написав голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

"За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території України. З них лише приблизно 60 % ліквідовано за приписами ДЕІ", — зазначив очільник відомства.

Він також наголосив, що сфера поводження з відходами залишається для України вкрай проблемною. "Зокрема, 22% населення взагалі не забезпечені послугами з вивезення сміття, а третина полігонів в країні не відповідає нормам екологічної безпеки", – додав Мальований.

Голова Держекоінспекції також нагадав, що відповідальність за недотримання природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами лежить на органах місцевого самоврядування. А втім, згадав він, протягом минулого року ДЕІ не раз притягувала до відповідальності посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Як найрезонансніший випадок Мальований наводить судовий позов про визнання протиправною діяльності Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації. Зазначається, що ДЕІ отримала понад 130 звернень про розміщення безхазяйних сміттєзвалищ на території міста та області. Відтак відбулася перевірка ЛМР та ЛОДА, у результаті якої виявлено такі порушення, як не забезпечення населених пунктів централізованим вивозом сміття, визначення виконавців послуг із порушенням процедури конкурсного відбору та відсутність схем санітарного очищення.

А нещодавно ЕкоПолітика писала, що на Дніпропетровщині невідомі влаштували стихійне сміттєзвалище використаних шприців, яке виявили діти.

Читайте також
Держекоінспекція ігнорує порушення при будівництві ВЕС на полонині Руна, – УПГ
Держекоінспекція ігнорує порушення при будівництві ВЕС на полонині Руна, – УПГ

Але інша інспекція скаргу на проведення незаконних робіт розглянула

Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом
Держекоінспекція встигла отримати технічну допомогу від USAID до її призупинення Трампом

Рішення тимчасово заморозити фінансування проєктів Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) зачепило як громадські організації, так і державні установи в Україні