Головною перевагою біогазових станцій є швидкість їх реалізації. Зокрема, компанія Clear Energy за 9 місяців з нуля збудувала проект в Корюківцях, Чернігівської області.
Про це розповів генеральний директор групи компаній Clear Energy Андрій Гріненко в інтерв'ю "Фокусу".
"Так за 9 місяців ми в чистому полі побудували Корюківську ТЕС потужністю в 4 МВт. За цей час ми з нуля налагодили поставки сировини у вигляді відходів деревообробної промисловості. Розробили власне програмне забезпечення для автоматизації процесів на станції. Менше ніж за рік ми почали стабільно і безперебійно постачати електрику в центральну електромережу", — розповів він.
За його словами, друга перевага біогазових станцій — можливості для розробки і впровадження інновацій.
"Наприклад, на Корюківській ТЕС ми впроваджуємо проєкт газифікації тріски — для виробництва синтезгазу. Це дуже перспективний напрямок за багатьма показниками. Наприклад, на ТЕС ми використовуємо 2 т тріски на 1 МВт електрики, а при технології синтезгазу — тільки 0,9 т тріски на 1 МВт електрики, що дає 10% економію сировини. Плюс до цього, завдяки газифікації, ми додатково "знімаємо" тепло з сорочки двигуна і використовуємо енергію продуктів згорання — це ще 1,6 МВт теплової енергії, яку продаємо в мережу Чернігова за ціною нижче на 25% від загальноміського тарифу. Технологія виробництва з тріски синтезгазу дає також висококалорійне вугілля. Підсумкове обладнання для газифікаторів ми виробляли самі, тому наше вдосконалення технологій ми, звичайно, запатентували", — прояснив Гріненко.
Він зазначив, що Clear Energy — компанія повного циклу, від ідеї проєкту і розробки обладнання до будівництва і сервісного обслуговування.
Директор групи компаній додав, що в Україні близько 6000 полігонів, і, якщо налагодити енергетичну утилізацію відходів, це дозволило б замістити від 700 млн м3 до 1 млрд м3 газу.
"Технологія видобутку звалищного біогазу трохи нагадує газовидобуток: ми або буримо свердловини, або закладаємо труби. Якщо розробляємо полігон з нуля, то закладаємо т.зв. "розумні осередки". На жаль, у звалищному газі присутня майже вся таблиця Менделєєва, а частка корисного метану становить 25-50%. Тому газ, який надходить на станцію по трубах, спочатку очищається, а тільки потім потрапляє в великі газо-поршневі машини. Таким чином потенційний фактор забруднення ми перетворюємо в електроенергію, яку подаємо в мережу", — підсумував Гриненко.
Як повідомляла ЕкоПолітика, раніше виконавчий директор "Кліар Енерджі Груп" Сергій Савчук пояснив, що основна причина відсутності повноцінного робочого ринку біометану — недосконалість відповідного законодавства.