У Червону книгу України потрапить на 20% більше тварин shutterstock

У Червону книгу України потрапить на 20% більше тварин

Основною причиною збіднішання фауни є руйнівна діяльність людини

До оновленої Червоної книги України планують включити на 20% більше видів тваринного світу, ніж було в її попередній редакції.

Про це повідомив у своєму блозі на Інтерфакс-Україна голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

За його словами, нова версія ЧКУ налічуватиме 687 видів.

"Сумну тенденцію маємо з початку 90-х років: різноманіття тваринного світу зменшується і все більше представників фауни потребують захисту від цілковитого знищення. На межі вимирання сьогодні бурі ведмеді, рисі, лісові коти, лосі, горностаї та багато інших тварин. Головна причина – це діяльність людини у всіх її проявах. Вирубуються ліси і розорюються поля та степи, які є середовищем життя для багатьох представників фауни", – наголосив голова ДЕІ, додавши, що суттєву загрозу для природи становлять браконьєрство та глобальні кліматичні зміни.

Мальований зазначив, що до функцій ДЕІ належить контроль за використанням і відтворенням видів тварин, занесених до Червоної книги, а також за тим, як утримуються тварини в неволі, як здійснюється їх вивезення і ввезення, чи дотримуються мисливці правил полювання.

"На майже тисячу перевірок, які минулого року здійснила Інспекція у сфері тваринного світу, припадає близько 2 тисячі складених протоколів про адмінпорушення та 3,5 млн. грн. збитків, завданих довкіллю порушниками. А у першому півріччі за порушення у цій сфері вже складено понад 700 адмінпротоколів", – розповів чиновник.

Крім того, у матеріалі зазначається, що у своїй роботі екоінспектори наштовхуються на низку перепон. Зокрема, це низькі штрафи для зловмисників та недостатнє оснащення державних служб.

"За незаконне утримання диких тварин у неволі – максимум 1700 грн., за порушення правил використання об’єктів тваринного світу – 340 грн, за порушення правил полювання – до 1020 грн., у випадку рецидиву – до 2040 грн. Максимальна санкція передбачена Кримінальним кодексом – 3 роки обмеження волі, але вона практично ніколи не застосовується. Збитки за знищення тварин аж ніяк не компенсують шкоди, завданої довкіллю. Наприклад, за вбиту рідкісну в Україні рись браконьєр сплатить лише 20 тис. грн", – розповів Мальований.

За його словами, браконьєри часто краще оснащені і більш мобільні, ніж інспектори.

"Потрібна послідовна модернізація матеріально-технічної бази ДЕІ. Щоб всюдиходи, човни, тепловізори, дрони та інші засоби контролю завжди знаходились під рукою і їх можна було використати у будь-який момент", – наголосив голова екоінспекції.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла про те, що Мін’юст затвердив оновлений перелік тварин, яких внесуть до Червоної книги.

Також повідомлялося про рослини Червоної книги України, а саме про причини зникнення видів і способи їх захисту.

Читайте також
На Оболонському острові в Києві знищили червонокнижні рослини
На Оболонському острові в Києві знищили червонокнижні рослини

Активісти готуватимуть звернення до прокуратури

На Київщині створили 9 нових заповідних об’єктів
На Київщині створили 9 нових заповідних об’єктів

Серед них ботанічні пам’ятки, ландшафтні заказники та заповідні урочища

На Черкащині виявили новий осередок з рідкісними квітами. Фото
На Черкащині виявили новий осередок з рідкісними квітами. Фото

Екологи планують домогтися створення пам'ятки природи

На Рівненщині поселилися рідкісні для Європи червонокнижні гризуни
На Рівненщині поселилися рідкісні для Європи червонокнижні гризуни

Коли ліскулька впадає в зимову сплячку температура тіла падає з 34°-36°C до 0,25°-0,5°C