У Чернігові запрацювала перша майстерня з переробки пластику. Фото та відео facebook.com/eco.cn.ua

У Чернігові запрацювала перша майстерня з переробки пластику. Фото та відео

Олена Яценьо

Відходи з пластику там перетворюють на корисні й цікаві речі

Команда громадської організації "Еко Місто" відкрила першу майстерню з перероблення пластику в Чернігові, яка отримала назву "Plastic Fantastic".

Презентація ресайкл-майстерні відбулася 10 вересня, повідомили на фейсбук-сторінці організації.

"Під час відкриття майстерні ресайклінгу "Plastic Fantastic" активісти продемонстрували можливості обладнання та провели майстер-клас для гостей заходу. Пластик перетворювався на фантастичні вироби просто на очах присутніх!" — йдеться в повідомленні.

Відкрили майстерню на території одного з кампусів Національного університету "Чернігівська політехніка" за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

З нагоди відкриття майстерні до Чернігова завітав посол Чеської Республіки в Україні Рудек Матула. Він наголосив на важливості підтримки екологічних ініціатив із боку Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

"З організацією "Еко Місто" ми співпрацюємо не вперше, а третій рік поспіль підтримуємо ідеї чернігівців, — зазначив пан посол. — Чудово, що ця співпраця дає такі результати. Проблема забруднення навколишнього середовища стоїть дуже гостро у всьому світі, тому важливо діяти й реалізовувати якнайбільше таких змістовних інноваційних проєктів".

Зі свого боку, керівник ГО "Еко Місто" Сергій Безбородько звернув увагу, що ревіталізація простору стала можлива завдяки краудфандинговій кампанії та збору благодійних внесків серед екоспільноти на платформі "Спільнокошт".

"Ми дуже вдячні всім наших партнерам і прихильникам, усім, хто допомагав із ремонтом і разом із нами сортує пластик. Варто зазначити, що наш проєкт — багатокомпонентний. Ми провели навчання екоменторів і екоблогерів, підготували цікаві уроки для дітей, готуємося до встановлення боксів для сортування пластику в чернігівських школах і відсьогодні відкриваємо двері першої в Чернігові майстерні ресайклінгу. Усі наші дії спрямовані на руйнування міфів і просвітництво. Ми хочемо надихати людей відповідально поводитися з пластиковими відходами та здавати їх на перероблення", — зазначив керівник ГО "Еко Місто".

Під час події гості заходу мали можливість ознайомилися з роботою нового обладнання. Спочатку в шредері пластик подрібнюють на крихту або гранули. Отриманий матеріал згодом запікають у листи під термопресом. Екструдер можна використовувати для серійного виробництва пластикових деталей. Як приклад — настільні ігри для дітей.

Сама ж майстерня розташована за адресою Белова, 4 та працюватиме щосуботи та щонеділі з 11:00 до 17:00.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що засновниця громадської організації "Україна без сміття" Євгенія Аратовська розповіла, чого досяг проєкт за шість років свого існування.

Читайте також
Поліетилен із McDonald’s почали використовувати повторно: з нього виготовляють пакети
Поліетилен із McDonald’s почали використовувати повторно: з нього виготовляють пакети

Корпорація "Біосфера" та McDonald’s розпочали співпрацю у напрямі циркулярної економіки

Медалі для Олімпійських ігор в Токіо виготовили із вторсировини: як збирали цінні метали
Медалі для Олімпійських ігор в Токіо виготовили із вторсировини: як збирали цінні метали

Сотні тисяч японців долучилися до акції, під час якої вдалося зібрати 32 кг золота, 3493 кг срібла та 2200 кг бронзи

Експерти назвали топовою професією до 2030 року дизайнера сміття
Експерти назвали топовою професією до 2030 року дизайнера сміття

Усі припущення дослідників базуються на глобальних тенденціях

Назвали б'юті-звички, які допоможуть врятувати планету
Назвали б'юті-звички, які допоможуть врятувати планету

Екологічний підхід до догляду за собою допоможе не лише зберегти природу, але й заощадити кошти