У Бельгії запустили виробництво етанолу з вловлених металургійних викидів shutterstock

У Бельгії запустили виробництво етанолу з вловлених металургійних викидів

Катерина Бєлоусова

Технологія дозволить скоротити щорічні викиди заводу на 125 000 тонн

У Генті, Бельгія, металургійна компанія ArcelorMittal запустила виробництво етанолу з уловлених парникових газів, що утворюються при виробництві сталі, на заводі Steelanol.

Це перше промислове виробництво етанолу компанії та перший її європейський проєкт з уловлювання та утилізації вуглецю (CCU), йдеться у релізі ArcelorMittal.

Зазначається, що завод побудували у грудні 2022 року, після чого проводили "холодні" пусконалагоджувальні роботи. Після цього в установку ввели біокаталізатор, так званий процес інокуляції, щоб запустити ріст мікроорганізмів і перевірити виробництво нових молекул. У червні 2023 року в інокуляторі були отримані перші зразки, що містять етанол.

В повідомленні пояснили, що на заводі використовують технологію LanzaTech. Її принцип схожий на роботу пивоварні. Так бактерії замість дріжжів споживають гази, які відводяться з доменної печі, а не цукор, та виробляють етанол.

В компанії розповіли, що 7 листопада запустили перше промислове виробництво етанолу в одному з чотирьох біореакторів. У найближчі місяці очікується подальше нарощування виробництва. 

“Завод може виробляти 80 мільйонів літрів етанолу. Він має потенціал для скорочення щорічних викидів вуглецю на заводі в Генті на 125 000 тонн”, – наголосили у повідомленні.

Зазначається, що проєкт отримав фінансування з різних джерел, зокрема від програми ЄС Horizon 2020 та Європейського інвестиційного банку, для проведення подальших досліджень і розробок, а також розширення проєкту. 

Нагадаємо, американська металургійна компанія Nucor оголосила про посилення цілей зі скорочення викидів парникових газів для Scope 1 та 2 на 35% до 2030 року та досягнення вуглецевої нейтральності до 2050.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, науковці з Індії розробили нову енергоефективну технологію  NCoE-CCU IIT Bombay з вловлювання вуглекислого газу та перетворення його на CO, з потенціалом для застосування в металургійному секторі.

Читайте також
Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції
Український виробник цементу знизив викиди СО2 до 578 кг на тонну продукції

Це черговий етап декарбонізації процесів виготовлення цементу, товарного бетону і залізобетонних виробів

Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ
Німеччина змінює два фундаментальних принципи схеми субсидування ВДЕ

Також вже є деталізований план будівництва резервних електростанцій

Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO
Країни ЄС йдуть у "хибному напрямку" при зниженні рівня вуглекислого газу, – ECNO

Аналітики впевнені, що для досягнення кліматичної мети зі скорочення викидів парникових газів потрібно подвоїти інвестиції у заходи “зеленого переходу”

Данія запроваджує перший у Європі податок на викиди СО2 у сільському господарстві
Данія запроваджує перший у Європі податок на викиди СО2 у сільському господарстві

Фермери будуть зобов’язані його сплачувати, починаючи з 2023 року