Три важливі події в екополітиці, які ви могли пропустити Слово і діло

Три важливі події в екополітиці, які ви могли пропустити

Зоряна Бердник

Зокрема, законопроєкт № 4167 відправили на доопрацювання

Минулий тиждень був насичений важливими подіями у сфері екополітики.

За період 17-22 травня заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна у Facebook назвали три таких події.

Перша, за її словами, невтішна: "удруге в сесійній залі "прокатили" законопроєкт № 4167 "Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності", який примушує підприємства-забруднювачів до впровадження найкращих доступних технологій".

Криворучкіна зазначила, що під час першого голосування не вистачило 5 голосів, під час другого – 13. Також наголосила, що команда мажоритарників від Кривого Рогу висловилися однозначно за.

Наступну подію, яка відбулася минулого тижня, нардепка назвала "перспективною". Йдеться про зустріч із віцепрем’єр-міністром України – міністром із питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським і провідними науковцями та практиками Кривого Рогу.

"Ключове питання – створення індустріального парку з переробки відходів у нашому місті (Кривому Розі. – Ред.). Хочу зазначити, що у наших хвостосховищах, які займають площу 70 квадратних км, заскладовано 3 млрд т подрібненої гірничої маси, а у відвалах, висота яких сягає 120 метрів, накопичилось 9 млрд т розкривних порід", – наголосила Криворучкіна.

За її словами, використання цих відходів дасть змогу не тільки зменшити вартість об'єктів будівництва, а створити нові робочі місця в регіоні.

Третя подія, варта уваги, – обговорення законопроєкту № 3339 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізму регулювання викидів занечищувальних речовин в атмосферне повітря" на засіданні підкомітету з питань зміни клімату та охорони атмосферного повітря.

Єдиними активними представниками були спеціалісти Криворізького регіону: фахівці з коаліції "Досить труїти Кривий Ріг" та очільник відділу промислової екології Держекоінспекції Олександр Скакальський, додала політикиня.

Як повідомляла ЕкоПолітика, з 24 по 30 травня в Україні відбудеться щонайменше 11 заходів, що присвячені поводженню з відходами, використанню зоошлаків у будівництві, "Європейському зеленому курсу", озелененню мегаполісів та іншим.

Читайте також
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про збільшення екоподатку
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про збільшення екоподатку

Голосування мало відбутися ще в середині жовтня

Екокомітет рекомендував ухвалити законопроєкти з корупційними ризиками й суттєвими огріхами
Екокомітет рекомендував ухвалити законопроєкти з корупційними ризиками й суттєвими огріхами

Водночас комітет не підтримав проєкту, який не містить негативних норм

З'явився порядок денний засідання екологічного комітету Ради на 15 листопада
З'явився порядок денний засідання екологічного комітету Ради на 15 листопада

Першими в порядку денному екокомітету є законопроєкти про промислове забруднення