Екоактивісти з “Української природоохоронної групи” почали готувати “зелені” плани повоєнного відновлення для 3 громад Київщини, Харківщини та Донеччина, спільно з місцевими активістами.
Провідними темами роботи стане водний менеджмент, землекористування, адаптація до зміни клімату та збереження біорізноманіття, повідомляє УПГ у Facebook.
Автори розповіли, що протягом 6 місяців вони будуть співпрацювати з:
- Білогородською сільською громадою (Київщина);
- Краснокутською селищною громадою (Харківщина);
- Мирноградською міською громадою (Донеччина).
“Перед нами стоїть завдання досягнути найефективнішого способу затримувати воду в ландшафті (за принципом slow water)”, – підкреслили вони.
Екоактивісти планують створити на узбережжі річок Ірпінь та Бобриця буферні інфільтраційні зони. Це дозволить поповнювати грунтові води, відводити паводкові потоки від домогосподарств і направляти їх в землю.
Вони пояснили, що в період посух і нестачі вологи в ґрунті пришвидшується ерозія. Тому в Краснокутській та Мирноградській громадах шукатимуть найефективніші протиерозійні заходи.
“Зокрема, будемо вивчати чи достатня кількість лісосмуг на їхній території. Адже саме вони перенаправляють вітрові потоки та акумулюють воду в сільськогосподарських ландшафтах”, – підкреслили екоактивісти.
Автори також зазначили, що планується озеленення громад та заповідання їхніх територій, адже адаптацію до змін клімату неможлива без збереження біорізноманіття.
“Повоєнне відновлення має бути лише “зеленим”. Тож раді працювати з громадами, які повністю розділяють наші цінності”, – підкреслили екоактивісти.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Секретаріат Global Environment Facility (GEF) розгляне можливість співпраці з Україною у сфері повоєнного відновлення довкілля, водної політики, хімічної безпеки та забруднення повітря.