Екологічні інвестиції "Метінвесту" вийшли на рекорд у понад $200 млн shutterstock

Екологічні інвестиції "Метінвесту" вийшли на рекорд у понад $200 млн

Іван Шевчук

Сотні мільйонів доларів, що їх Метінвест вклав у екологічну модернізацію своїх підприємств, дозволили знизити викиди пилу в Маріуполі на третину

Минулого року Група "Метінвест" встановила новий рекорд з інвестування в екологічні проєкти. Обсяг капітальних інвестицій перевищив 200 млн доларів США. Усього ж на заходи з охорони навколишнього середовища "Метінвест" торік спрямував 450 млн доларів.

Такі дані містить "Звіт зі сталого розвитку 2020", який щойно опублікувала компанія.

Група "Метінвест" — це українська міжнародна гірничо-металургійна компанія зі штаб-квартирою у Маріуполі. Вона володіє 24 підприємствами в Україні, ЄС та США.

Історична модернізація

Торік компанія завершила масштабну реконструкцію агломераційної фабрики на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча. Екологічна модернізація тут тривала 7 років. Це був один із найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України. Реконструкція обійшлася більше ніж у 160 млн доларів.

Тут встановили складну двоступеневу систему очищення газів. Спочатку проходить грубе очищення від пилу за допомогою сучасних циклонів Hurriclone, які вловлюють великі часточки пилу, щоб повторно використати його у виробництві. На другому ступені відбувається доочищення газу від пилу та сполук сірки в потужних рукавних фільтрах. Це що дає змогу більш ніж удесятеро зменшити обсяг викидів.

Така фільтрація має знизити викиди пилу на 90%, а діоксиду сірки – на 46%. Завдяки проєкту реконструкції очисних споруд аглофабрики викиди пилу в Маріуполі скоротяться на третину.

Генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков назвав модернізацію "історичною":

" Відтепер аглофабрика на ММК імені Ілліча не лише найбільша в Європі, а й найбільш екологічна та сучасна".

Незважаючи на такий масштабний успіх, деякі показники вказують на те, що працювати ще є над чим.

Спинятися не можна

У 2020-му  валові викиди компанії збільшились на 2% порівняно з 2019-им. Причина – збільшення обсягів виробництва основних видів продукції.

Викиди в атмосферу підприємств Групи Метінвест

Що важливо, викиди зросли менш стрімко, ніж виробництво, що свідчить про ефективність вже проведеної модернізації. У боротьбі з пилом прогрес є цілком очевидним: при тому, що обсяги виробництва зростають, викиди пилу вже три роки поспіль поступово знижуються. У 2020 році такі викиди зменшилися на 12% проти 2019 року.

Ця динаміка пов’язана якраз з реконструкцією аглофабрики на ММК імені Ілліча, а також  з екологічною модернізацією інших підприємств компанії. На Північному ГЗК розпочато заміну газоочисних агрегатів випалювальної машини. На Криворізькому ремонтно-механічному заводі виконано повну заміну рукавних фільтрів газоочисної установки печі №6. Торік завершено роботи з монтажу газоочисного обладнання на одній з ділянок Авдіївського коксохімічного заводу.

Цього року компанія продовжила екологічну модернізацію своїх потужностей. 2021-го у суто екологічні проекти вона вклала більше 150 млн доларів.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що за останні 10 років "Метінвест" зменшив викиди парникових газів на 68%.

Читайте також
При виробництві продуктів продукується більше викидів, ніж у металургії — IFEO
При виробництві продуктів продукується більше викидів, ніж у металургії — IFEO

Якщо сільське господарство та харчова промисловість виявляться неготовими до декарбонізації, то можуть втратити ринки збуту

Національний реєстр викидів підкріплять профільним законом
Національний реєстр викидів підкріплять профільним законом

Законопроєкт "Про Національний реєстр викидів" пропонує інструменти для боротьби із забрудненнями та гарантує безумовний доступ до інформації про довкілля

Міндовкілля затвердило рекомендації по звіту з ОВД для видобувних підприємств
Міндовкілля затвердило рекомендації по звіту з ОВД для видобувних підприємств

Підприємствам, що видобувають корисні копалини, рекомендовано складати звіт з ОВД до початку планової діяльності, а також широко й зарання інформувати громадськість про свої наміри

Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей
Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей

У дітей розвивається астма через забруднення, пов'язані з дорожнім рухом