Табу на натуральне хутро: які бренди підтримали гуманне ставлення до тварин

Табу на натуральне хутро: які бренди підтримали гуманне ставлення до тварин

Людмила Гончаренко

В останні кілька років все більше всесвітньо відомих будинків моди відмовляється від використання натурального хутра 

Французький холдинг Kering, в який входять такі відомі модні будинки як Gucci, Yves Saint Laurent і Bottega Veneta, нещодавно заявив, що всі бренди, які в нього входять, не будуть використовувати натуральне хутро у своїх колекціях.

"Настав час зробити ще один крок вперед і припинити використання хутра у всіх наших колекціях. Світ змінився разом з нашими клієнтами, і розкіш, природно, повинна адаптуватися до цього",заявив на цьому тижні Франсуа-Анрі Піно, голова і головний виконавчий директор Kering.

В осінній колекції 2022 року вже не буде виробів з натурального хутра.

Цей крок Kering є символічним, оскільки більшість брендів, які в нього входять, раніше вже відмовилися від використання хутра – офіційно, як Gucci, або фактично, як Balenciaga, Bottega Veneta і Alexander McQueen. Тільки Yves Saint Laurent і Brioni іноді ще використовували натуральне хутро в своїх колекціях, зазначає Kommersant.ru.

В останні кілька років все більше модних будинків відмовляється від використання натурального хутра – раніше про це заявили Valentino, Chanel, Armani, Prada, Calvin Klein, Hugo Boss, Ralph Lauren, Michael Kors, Jimmy Choo, Stella McCartney та інші.

У лютому 2020 року стало відомо, що перша леді України, дружина українського президента Олена Зеленська принципово відмовилася від носіння натурального хутра. За даними активістів, в Україні за роки від натурального хутра відмовилась низка відомих українських брендів, таких як: Andre Tan, Ksenia Schnaider, PRZHONSKAYA, Nadya Dzyak та DZHUS, Bevza, Navro і ще кілька дизайнерів.

"Світовий ринок активно відходить від використання натурального хутра і замінює його на штучне, яке не поступається ані за якістю, ані за зовнішнім виглядом, та й узагалі зберігає тепло не гірше за натуральні матеріали", – коментує Андре Тан.

У багатьох європейських країнах зоозахисники десятки років ведуть боротьбу за відмову модної індустрії від натурального хутра. Так, у Великобританії, Нідерландах та Австрії хутряну промисловість заборонили на державному рівні.

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що на початку вересня у 30 містах України відбулася наймасштабніша гуманістична подія — Всеукраїнський марш за захист прав тварин.