Супутники зафіксували 15 000 пожеж в Україні за 28 березня. Мапа Shutterstock

Супутники зафіксували 15 000 пожеж в Україні за 28 березня. Мапа

Зоряна Бердник

Реальні цифри можуть бути ще більшими

Екологічний чат-бот SaveEcobot показав страшні для України цифри: близько 5 600 пожеж у п'ятницю, 26 березня, а в неділю – аж 15 000.

Ці дані громадська організація SaveDnipro отримала з NASA Earthdata та показала на мапі забруднення окремим шаром. Мапу опублікували на Facebook-сторінці організації.

Наголошується, що іноді через велику хмарність супутники бачать не всі пожежі, що, наприклад, можна було спостерігати на Західній Україні. Тож реальні цифри можуть бути ще більшими.

"Жахає інше: ці хворобливі червоні точки на мапі – не про “погану владу або олігархів”. Це наслідки того, що ваш сусід або сусідка спалюють очерет чи рослинні залишки. Або кидають сигарету в суху траву. Або після пікніка залишають тліти вуглі. І в результаті знищуються сотні гектарів родючої землі, гинуть тварини, а жителі прилеглих територій, зокрема самі порушники, дихають небезпечним для здоров'я повітрям", – йдеться в повідомленні ГО SaveDnipro.

В організації закликають не спалювати рослинні відходи, а компостувати або віддавати сусідам для худоби.

"У разі, якщо ви бачите, що ваші сусіди порушують законодавство, зокрема екологічне, викликайте поліцію!" – радять у SaveDnipro.

Штрафи за спалювання трави й листя сягають від кількасот до десятків тисяч гривень. "Якщо в суспільстві не набереться критична маса розсудливих і небайдужих громадян, Україна вкриватиметься червоними точками щовесни, залишаючись хворою на людську дурість та безвідповідальність", – наголосили в організації.

Нагадаємо, як писала ЕкоПолітика, що 12 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення захисту лісів і запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, який встановлює заборону на спалювання сухої трави в цих зонах. За порушення заборони передбачається адміністративна відповідальність.

Також раніше повідомлялося, що в Україні запустили масштабну інформаційну кампанію проти спалювання листя.

Крім того, ЕкоПолітика розбиралася у своєму матеріалі, як можна змінити ситуацію, що загрожує та чи можуть багатотисячні штрафи зупинити паліїв.

Читайте також
Пожежники назвали шокуючі цифри щодо площі та кількості пожеж в Україні за добу 
Пожежники назвали шокуючі цифри щодо площі та кількості пожеж в Україні за добу 

Вони вкотре закликали не палити сухостій та берегти природу

Весна без вогню: чому небезпечно спалювати суху рослинність
Весна без вогню: чому небезпечно спалювати суху рослинність

В умовах воєнного часу рятувальники змушені ліквідовувати пожежі не лише після ворожих обстрілів, а й ті, що виникають через людську недбалість

У США через масштабне екологічне лихо відклали церемонію “Оскар”. Фото, відео
У США через масштабне екологічне лихо відклали церемонію “Оскар”. Фото, відео

Стихія охопила близько 108 кв. км, що можна порівняти з площею всього міста Сан-Франциско