Стало відомо, скільки грошей витратять на охорону довкілля Полтавщини

Стало відомо, скільки грошей витратять на охорону довкілля Полтавщини shutterstock
Катерина Бєлоусова

Попередню регіональну програму “Довкілля-2021” виконали лише на 26,8%

На Полтавщині на реалізацію екологічної програми “Довкілля-2027” витратять 1 млрд 260 млн грн з державного та обласного бюджетів, а також бюджетів громад.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні постійної комісії Полтавської облради з питань екології та раціонального природокористування, повідомляє Новини Полтавщини.

Програма передбачає охорону та раціональне використання природних ресурсів, земель, збереження природно-заповідного фонду, екологічна освіта.

“Зокрема, із державного бюджету планують виділити 592 мільйони 543 тисячі гривень, з обласного – 523 мільйони 536 тисяч гривень, з бюджетів громад – 145 мільйонів 86 тисяч гривень”, – роз’яснив т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Віталій Олійник.

Програма передбачає, що кошти з обласного фонду мають бути використані у повному обсязі.

Олійник також додав, що до 2027 року в Полтавській області планують встановити межі 238 об’єктів природно-заповідного фонду на площі 118 тисяч 554 га.

np.pl.ua

Депутати відправили Програму на доопрацювання до наступного засідання.

Також на засіданні розповіли, що попередню регіональну програму “Довкілля-2021” виконали лише на 26,8%. Основною причиною назвали соціально-економічну ситуацію в цілому в країні та дефіцит коштів.

“Програма передбачала реалізацію 383 заходів, з яких протягом чотирьох років (з 2017 по 2021) виконали лише 104. Зокрема, з обласного бюджету, у тому числі фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області, виділили 50 млрд 748 млн 839 тисяч грн. А це лише 23,6% від запланованого”, – зазначив Олійник.

Нагадаємо, на Полтавщині блокують в’їзд до сміттєзвалища: немає куди звозити відходи.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, під Полтавою у джерельній воді виявили нітрати та важкі метали.

Читайте також
Дайджест екозлочинів тижня: боротьба за цінні землі, а також вирубки та забруднення
Дайджест екозлочинів тижня: боротьба за цінні землі, а також вирубки та забруднення

До суду передали справу щодо знищення львівських лісів на понад 112 млн грн

ЕкоПолітика представляє всеукраїнський огляд використання екоподатку
ЕкоПолітика представляє всеукраїнський огляд використання екоподатку

Громади на власний розсуд формують свої екологічні програми, часто додаючи туди неоднозначні заходи

Мертві душі у лісовій галузі: правоохоронці виявили сотні фіктивних працівників
Мертві душі у лісовій галузі: правоохоронці виявили сотні фіктивних працівників

За даними джерел, ДБР продовжує роботу з документування злочинів

До заповідника — на електровелосипеді: у "Синевирі" стартував новий формат екскурсій
До заповідника — на електровелосипеді: у "Синевирі" стартував новий формат екскурсій

До найпривабливіших локацій тепер можна дістатися швидше та без шкоди довкіллю