Зусилля США з декарбонізації металургії можуть бути підірвані, якщо в країні не запровадять транскордонний збір на викиди вуглецю.
Про це заявив генеральний директор Американського інституту чавуну та сталі (AISI) Кевін Демпсі, додавши, що збір має запобігти імпорту дешевшої сталі з високим вмістом вуглецю, повідомляє GMK Center з посиланням на S&P Global.
Демпсі підкреслив, що інвестиції металургів США у декарбонізацію складають $23 мільярдів. А механізм транскордонного вуглецевого коригування стане важливим чинником для декарбонізації галузі.
Керівниця кліматичної, екологічної, соціальної та управлінської політики та урядових справ Holcim Мелісси Кері зазначила, що виробники сталі та цементу потребують захисту у процесі декарбонізації. Адже така модернізація призводить до вищих витрат.
В матеріалі підкреслили, що прибічники транскордонного збору також вважають, що США має запровадити свій аналог CBAM. Адже перший етап запуску вуглецевого мита в ЄС розпочнеться у жовтні 2023 року. CBAM поширюватиметься на шість секторів, зокрема на імпорт сталі.
“Декарбонізація промислового сектора виявилася складною сферою для законодавців. Кілька двопартійних пакетів, схвалених за останні пару років, дозволили залучити мільярдне фінансування на демонстраційні проєкти заміни процесів”, – розповіли в матеріалі.
Зазначається, що наразі Міністерство енергетики США приймає остаточні пропозиції щодо проєктів, спрямованих на прискорення декарбонізації в енергоємних секторах промисловості. Адже на виробництво сталі, алюмінію та цементу припадає майже 25% викидів парникових газів у країні.
Нагадаємо, Велика Британія розглядає можливість запровадити свій податок на викиди вуглецю на імпортну сталь, який аналогічний європейському механізму коригування вуглецевих кордонів (CBAM).
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, депутати Європарламенту 18 квітня схвалили угоди щодо реформи системи торгівлі викидами (ETS), механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM) та створення соціального кліматичного фонду (SCF). У червні Єврокомісія опублікувала проєкт “Положення про імплементацію CBAM” стосовно зобов’язань щодо звітності та правил CBAM.