Китай і Сполучені Штати Америки, два головних виробники парникових газів у світі, домовилися об'єднати зусилля в боротьбі зі змінами клімату.
Відповідну декларацію про співпрацю США і КНР підписали в середу, 10 листопада, у межах кліматичного саміту ООН зі зміни клімату (СОР26), передає сайт Державного департаменту США.
Глава делегації Китаю на переговорах про клімат Се Чженьхуа сказав, що в питаннях клімату США та Китаю більше спільного, ніж розбіжностей.
За його словами, останні 10 місяців китайці й американці провели 30 віртуальних зустрічей, готуючи свою декларацію.
Зі свого боку посланець США з клімату Джон Керрі теж вказав на низку розбіжностей, які є між обома країнами, але співпраця — єдиний спосіб досягти мети в протидії кліматичним змінам.
"Декларація показує, що співпраця – єдиний шлях для Китаю та США", — сказав китайський представник Се Чженьхуа.
Він також зазначив, що як дві великі світові держави, "Китай і Сполучені Штати повинні взяти на себе відповідальність за спільну роботу й з іншими сторонами в боротьбі зі зміною клімату".
Угода передбачає співпрацю країн у напрямі переходу до циркулярної економіки, зменшення викидів парникових газів і розвитку відновлюваних джерел енергії, а також у галузі боротьби з обезлісненням.
Наголошується, що Китай і Штати обіцяють докласти максимальних зусиль, щоб узяти під контроль та мінімізувати кількість викидів метану у 2020-х роках.
Зокрема, про те, що країни повинні діяти активніше, зазначив Джон Керрі.
“Ми повинні діяти швидше протягом цього десятиліття (щоб скоротити викиди парникових газів) не тому, що Китай або США так говорять, а тому, що це говорить наука”, — сказав він.
Се Чженьхуа пояснив, що його країна збирається ввести в дію “національний план” щодо метану, щоб скоротити викиди, що дасть змогу швидше уникнути глобального потепління.
Реакція інших на Спільну декларацію США та Китаю
Угоду між Китаєм і США привітав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.
Виконавча директорка Greenpeace International Дженіфер Морґан привітала сам факт домовленості між Китаєм і США, але вважає, що цього замало.
"Зрештою, ця заява не відповідає на заклик країн, особливо вразливих перед зміною клімату, зустрічатися щороку й ухвалювати підвищені зобов'язання, поки розрив між реальністю та метою 1,5 градуса не буде закрито", — сказала Морґан.
Куратор кліматичної політики в Євросоюзі Франс Тіммерманс сказав, що його надихає цей знак готовності Китаю та США до співпраці.
"Він показує, що США та Китай розуміють: ця проблема перекриває всі інші", — сказав Тіммерманс.
Раніше ЕкоПолітика писала, що у квітні 2021 року Сполучені Штати й КНР дійшли згоди про нагальну потребу вжити рішучих заходів у боротьбі з кліматичними змінами та посилення взаємодії в цьому питанні.