Китай і США об'єднають зусилля в боротьбі зі зміною клімату The Associated Press

Китай і США об'єднають зусилля в боротьбі зі зміною клімату

Зоряна Бердник

Обидві країни – найбільші забруднювачі атмосфери парниковими газами

Сполучені Штати й КНР дійшли згоди про нагальну потребу вжити рішучих заходів у боротьбі з кліматичними змінами та посилення взаємодії в цьому питанні.

Про це представники США та Китаю заявили в суботу, 17 квітня, під час зустрічі в Шанхаї, повідомляє ABC News.

"Сполучені Штати та Китай віддані співпраці одні з одним та з іншими країнами, щоб урегулювати кліматичну кризу, до якої треба ставитися з усією серйозністю та невідкладності, яких вона вимагає", – йдеться у спільній заяві спецпредставника США з клімату Джона Керрі та його китайського колеги Сі Чженьхуа.

Згідно з документом, це охоплює як активізацію відповідних зусиль, так і взаємодію в багатосторонніх процесах, зокрема в межах Рамкової конвенції ООН про зміни клімату, а також Паризької угоди.

Представники обох країн домовилися обговорити конкретні заходи щодо скорочення викидів у короткостроковій перспективі, зокрема зберігання енергії. Так, до конвенції ООН про зміну клімату, яка пройде в Глазго в листопаді 2021 року, влада двох країн має намір виробити власні стратегії з досягнення нульових викидів у навколишнє середовище.

Обговорили й максимальне збільшення фінансування для переходу країн на джерела енергії з низьким вмістом вуглецю.

Джон Керрі наголосив, що відмова від використання вугілля є однією з найважливіших цілей. Незважаючи на масштабне зростання відновлюваної енергетики, вугільний сектор Китаю і далі розширюється – у 2020 році саме за рахунок Китаю виросла вугільна енергетика світу, незважаючи на зусилля багатьох інших країн.

Також сторони домовилися підтримувати рівень підвищення температури на планеті на позначці, яка нижча за два градуси, і прагнути до обмеження цього показника до 1,5 градуса.

Додамо, що Китай і США – найбільші забруднювачі атмосфери парниковими газами, спільні викиди двох країн становлять майже 50% від загальносвітових викидів.

Зазначимо також, що візит Джона Керрі до КНР відбувся в межах підготовки до організованого США віртуального саміту з клімату, що пройде 22-23 квітня, до Дня Землі. На цей захід запрошено і голову КНР Сі Цзіньпіна. Утім, китайський лідер досі не повідомив, чи візьме участь у ньому.

Як повідомляла ЕкоПолітика, у Китаї збираються досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року. Тим часом американський президент Джо Байден вважає, що США повинні досягти цієї мети до 2050 року.

Читайте також
Вчені виявили рідкісного сірого кита, який вимер в Атлантичному океані 200 років тому 
Вчені виявили рідкісного сірого кита, який вимер в Атлантичному океані 200 років тому 

Це захопливе відкриття, за їхніми словами, ілюструє вплив зміни клімату на морське життя

На Боннській конференції переговори про кліматичне фінансування зайшли в глухий кут
На Боннській конференції переговори про кліматичне фінансування зайшли в глухий кут

Що це означає для COP29, яка відбудеться у листопаді у Баку

Через зміну клімату Європою стрімко поширюється лихоманка денге
Через зміну клімату Європою стрімко поширюється лихоманка денге

Динаміку до охоплення нових європейських територій демонструє також вірус Західного Нілу

Триває Боннська конференція з питань зміни клімату: чому вона важлива
Триває Боннська конференція з питань зміни клімату: чому вона важлива

Розповідаємо про найважливіші цілі цього заходу