Сміттєпереробний завод біля Харкова поетапно запускають у роботу. Фото city.kharkov.ua

Сміттєпереробний завод біля Харкова поетапно запускають у роботу. Фото

Олена Яценьо

Незабаром там запрацює сортувальна лінія

У місті Дергачі Харківської області почали поетапний запуск у роботу першого в Україні заводу з перероблення твердих побутових відходів (ТПВ).

Запуск сміттєпереробного комплексу біля Харкова започаткує нову екологічну еру в історії міста, пише "Редпост".

Нагадаємо, що завод із перероблення ТПВ уже виконує 80% своїх функцій, а будівельні роботи завершено на 95%.

Цей багатофункціональний комплекс перероблятиме сміття за сучасними технологіями та зменшуватиме кількість відходів, що підлягають захороненню.

Незабаром там запустять сортувальну лінію. Відходи будуть ділити на три фракції: мокру (органічні відходи), суху (пластикові, металеві вироби і т.п.) і окремо — крихке скло.

У майбутньому ще дві такі сортувальні лінії мають намір побудувати у віддалених районах Харкова, щоб знизити навантаження на полігон ТПВ.

Сортувальна лінія в Дергачах розрахована на 80 тис. тонн змішаних відходів на рік і на 40 тис. тонн відсортованого сміття. На повторне перероблення надходитиме пластик, який сортуватимуть за кольорами, метал, папір, паковання.

Окрім перероблення сміття, в основі проєкту також лежить вироблення енергії. Старий полігон тепер являтиме собою зелену зону. У геомембрани старі шари відходів виділяють біогаз, який вловлюють за допомогою 35 свердловин і генерують електроенергію.

"На рік будуть генеруватися 15 мільйонів кіловатів. Ми будемо використовувати її для власних потреб і продавати. Це хороші гроші, які будуть надходити до міського бюджету", — заявив міський голова Ігор Терехов.

До того ж, за словами мера, завдяки впровадженню сучасних технологій утилізація побутових відходів стане набагато ефективнішою, що дасть змогу місту зберегти тариф на вивезення сміття на нинішньому рівні.

У межах проєкту на старому полігоні висадять тисячу дерев і три тисячі чагарників. Також розглядається ідея будівництва на цьому полігоні гірськолижної траси (до того ж цілорічної).

Раніше ЕкоПолітика писала, що на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів, що поблизу Харкова, активно будують сміттєпереробний комплекс.

Нагадаємо також, що у квітні 2021 року в Харкові встановили перший контейнер для збору небезпечних відходів.

Читайте також
Обстріл Харківського фізико-технічного інституту завдав мільярдних збитків
Обстріл Харківського фізико-технічного інституту завдав мільярдних збитків

В ННЦ ХФТІ була розміщена дослідна ядерна установка "Джерело нейтронів"

Під Харковом виникла екологічна катастрофа. Фото та відео
Під Харковом виникла екологічна катастрофа. Фото та відео

Місцеві жителі почали чути їдкий сморід нечистот

У Харкові річку Уди очистять від 5 тонн сміття. Відео
У Харкові річку Уди очистять від 5 тонн сміття. Відео

З початку установки вже провели 5 очищення, а загальна кількість спійманого сміття склала близько 15 тонн