Скидання окупантами води з Каховської ГЕС несе загрозу для 70% українців, — експерт Ukraina.info

Скидання окупантами води з Каховської ГЕС несе загрозу для 70% українців, — експерт

Валентина Бокій

Наслідки спуску води будуть негативними для всього чорноморського басейну, для всіх країн

Скидання російськими окупантами води з Каховської ГЕС може порушити правила експлуатації водосховищ на Дніпрі, що спричинить загрозу для 70% населення України.

Про це заявив директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк в ефірі національного телемарафону, передає УНІАН.

"Скидання води з Каховського водосховища має наслідки в тому, що на Дніпрі знаходяться 6 водосховищ, які взаємопов'язані правилами експлуатації. І потрібно розуміти, що 2 найбільших водосховища цих, Кременчуцьке і Каховське, в яких зосереджені 44 кубокілометри води. Це найбільші водосховища, в яких зосереджено 2/3 води", — підкреслив експерт.

Він погодився з висловлюванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про ризики для 70% населення України у зв'язку зі зливом води з Каховської ГЕС. За його словами, необхідно зрозуміти, як мінімізувати наслідки таких дій окпуантів.

"Навіть для того, щоб убезпечити Запорізьку атомну станцію, нам потрібно думати, яким чином або стабілізувати рівень води, або певними скидами з вищерозташованих водосховищ врегулювати або мінімізувати цей збиток. Тому що тут ще один контекст — міжнародний. Тому що наслідки спуску води з Каховського водосховища — вони будуть негативними для всього чорноморського басейну, для всіх країн. Тут і наші сусіди можуть постраждати, тому що токсини, які з'являться після того, як загине аквакультура в цьому водосховищі — вона вже почала гинути, ми бачимо — про те, що будуть відбуватися процеси перенесення забруднення, вони будуть загрожувати сусіднім країнам", — підсумував Яцюк.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук 12 лютого повідомила, що окупанти осушують Каховське водосховище. Це шкодить навколишньому середовищу і створює загрозу для водопостачання та сільського господарства в південних областях України.

Гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота 14 лютого розповів, що рівень води в Каховському водосховищі поки вище критичної позначки, хоча окупанти відкрили вже три шлюзи.

16 лютого премʼєр-міністр України закликав міжнародних партнерів тиснути на росію, щоб закрити шлюзи та відновила гідротехнічні споруди на Каховській ГЕС.

Теги: ,
Читайте також
Через війну у 2024 році Україна пережила найгірший пожежний сезон за всю історію, – JRC
Через війну у 2024 році Україна пережила найгірший пожежний сезон за всю історію, – JRC

Найбільше постраждали природні території та сільськогосподарські землі

За два роки війни в Україні знищені понад 1500 км² лісу, – вчені
За два роки війни в Україні знищені понад 1500 км² лісу, – вчені

Це приблизно дорівнює площі Києва, Харкова та Дніпра разом узятих

У 2024 році пов'язані з війною в Україні викиди парникових газів зросли на 30%
У 2024 році пов'язані з війною в Україні викиди парникових газів зросли на 30%

Вони продовжують пришвидшувати глобальне потепління, і кожен новий рік все тепліший за попередній

Через знищення Каховської ГЕС Україна щороку недоотримує 10 млрд грн, – Укргідроенерго
Через знищення Каховської ГЕС Україна щороку недоотримує 10 млрд грн, – Укргідроенерго

Остаточна сума збитків внаслідок цієї трагедії все ще не визначена