Щодня із 13 по 17 грудня відбуватимуться різні події, які можуть зацікавити всіх, хто цікавиться екологічними рішеннями в бізнесі чи взагалі станом довкілля України.
Які події варто відвідати та як узяти в них участь — розповість ЕкоПолітика у своєму щотижневому дайджесті.
- 13 грудня, 10:00-18:00 — експрес-курс підвищення кваліфікації "УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ"
Це платний одноденний курс, який дає змогу менеджерам природоохоронної діяльності підвищити кваліфікацію.
Програма передбачає такі теми:
- Імплементація директив ЄС у сфері поводження з відходами.
- Планування роботи у сфері поводження з відходами на підприємстві, бюджетування витрат на екологічні послуги з утилізації/видалення відходів. Основні статті витрат на утилізацію відходів, місце та роль еколога у мінімізації витрат.
- Життєвий цикл товарно-матеріальних цінностей, утворення відходів і вторсировини при списанні товарно-матеріальних цінностей, набуття юридичного статусу відходів.
- Бухгалтерський облік відходів у автоматизованих системах бухгалтерського обліку (1С, Парус та ін.). Основні правила, типові помилки, шляхи розв'язання проблемних питань обліку відходів. Автоматизація обліку.
- Класифікація і паспортизація відходів, реєстрові картки ОУВ. Звітність у сфері поводження з відходами. Декларування
відходів. Проблемні питання, типові помилки, шляхи вирішення. - Здійснення внутрішнього нагляду (контролю) за дотриманням законодавства у сфері поводження з відходами структурними підрозділами підприємства. Внутрішні перевірки, порядок проведення, документальне оформлення, контроль за виконанням приписів.
За результатами успішного складання підсумкового завдання видається два документи, що підтверджують факт підвищення кваліфікації:
- документ державного зразка про підвищення кваліфікації;
- сертифікат учасника курсу екологічного права, що видається за сприяння Professional Association of Ecologist of Ukraine.
Умови участі:
квиток "Слухач" — 2 300 грн за особу;
квиток "Учасник" — 3 000 грн за особу.
- 14 грудня, 10:00-15:00 — дискусія "Енергоефективність як національна ідея. Дискусійна платформа практиків"
Модератор — Олексій Корчміт.
Щоб узяти участь у заході, потрібно зареєструватися за посиланням.
На думку експертів, 2022 рік створює три передумови для революції у сфері енергоефективності: закон, гроші та кадри.
Закон України "Про енергетичну ефективність", який набув чинності місяць тому, створює вікно можливостей для масштабної енергомодернізації національної економіки завдяки використанню всіх сучасних інструментів стимулювання енергоефективної поведінки в бюджетній, житловій і промисловій сферах.
За останні три місяці перезавантажено топменеджмент двох найпотужніших інституцій у сфері енергоефективності: Держенергоефективності та Фонд енергоефективності.
Президент України анонсував "Велику термомодернізацію", яку вперше закладено десятки мільярдів гривень у проєкті державного бюджету 2022.
Якісне розроблення інструментів для реалізації ухвалених та анонсованих енергоефективних новацій залежить від вивіреної стратегічної візії, практичного досвіду експертного середовища та долучення всіх стейкхолдерів у пов’язаних сферах економіки задля нівелювання ризиків провальних практик.
- 15 грудня, 09:00 — круглий стіл "Зелені закупівлі лісової продукції: стан і перспективи на внутрішньому ринку"
Це четвертий круглий стіл із серії "Лісові діалоги".
Формат проведення передбачає як онлайн, так і офлайн.
Місце — пресцентр інформаційного агентства "Українські новини" за адресою ст. м. "Палац спорту", вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх.
Лісова опікунська рада (FSC) збере представників бізнесу та органів законодавчої й виконавчої влади, місцевого самоврядування для обговорення питань розвитку публічних та приватних зелених закупівель лісової продукції на внутрішньому ринку. Дискусія порушить питання важливості врахування нецінових критеріїв, зокрема тих, які забезпечуватимуть невиснажливе використання лісових ресурсів. Також обговорять питання заохочення обрання продукції, виготовленої з вторинної сировини, та поширення досвіду зелених закупівель відповідального бізнесу.
Організатор: Forest Stewardship Council® (FSC®) — це міжнародна неурядова некомерційна організація. Метою організації є досягнення балансу екологічних, соціальних і економічних інтересів таким чином, щоб забезпечити раціональне використання лісових ресурсів і зберегти ліси для майбутніх поколінь.
Спікери:
Обговорення розпочнуть директор FSC Україна Павло Кравець та президентка ГО "Жива планета" Світлана Берзіна. Захід модеруватиме Олег Панюта, журналіст, автор та ведучий аналітичної програми "Сьогодні" на телеканалі "Україна".
Для реєстрації на круглий стіл потрібно перейти за посиланням.
Для акредитації журналістів: (066) 737 74 45 або fsc@m-p.ua Буга Марина.
Програма заходу доступна за посиланням.
Буде вестися онлайн-трансляція заходу.
- 16 грудня, 10:00-18:00 — всеукраїнський форум "Лідерство і ЕКОтрансформація 2021"
Учасники четвертого щорічного форуму поділяться досвідом впровадження безвідходного виробництва, розв'язання проблем очищення повітря та утилізації небезпечних відходів, розкажуть, як займаються екологічним просвітництвом і поширюють принципи раціонального природокористування та енергозбереження.
Перехід бізнесу до "зеленої" економіки вже почався: сформована основа бази з інновацій в різних галузях, а багато компаній давно й успішно впроваджують заходи щодо захисту навколишнього середовища на своїх виробництвах.
На форумі обговорять такі питання:
- Як держава каталізувала зміни у 2021 році
- Як громади подбали про екотрансформацію і якість життя
- Що робить на шляху модернізації кожне підприємство? Як долає перепони в екотрансформації?
Реєстрація здійснюється за посиланням.
Керівницею проєкту виступить президентка ПАЕУ Людмила Циганок.
- 16 грудня, 09:30-12:30 — консультації з впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні
Організатор: Міндовкілля за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках проєкту "Підтримка встановлення схеми торгівлі викидами парникових газів (СТВ) в Україні" у взаємодії з міжнародною консалтинговою компанією "Аdelphi".
Формат проведення — онлайн-платформа ZOOM.
Реєстрація для участі безпосередньо перед заходом за посиланням.
Після реєстрації учасник автоматично отримає посилання на доступ до заходу.
Під час заходу планується обговорити такі питання:
- передумови та готовність України до впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів;
- комплексний підхід до формування державної політики з урахуванням існуючих інструментів;
- обмін досвідом з ЄС щодо викликів та можливостей впровадження та функціонування такої системи.
Під час консультацій проведуть 9 тематичних заходів. На них пояснять принцип функціонування складових елементів цієї системи та особливості її застосування в Україні, ознайомлять із міжнародним досвідом.
До участі запрошуються представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, галузевих та бізнес-асоціацій, приватних та державних підприємств, міжнародних донорів та фінансових установ, українських банків та юридичних компаній, наукових та дослідних організацій та громадськості.
- 17 грудня, 18:00 — вебінар на тему "Як відрізнити легальну вирубку від нелегальної: ознайомлення з основними елементами легальної та нелегальної вирубки"
Це другий безплатний вебінар, який проведуть тренери громадської організації "ЛІіС".
Участь у ньому безплатна за попередньої реєстрації.
Орієнтовна тривалість вебінару — 60 хв.
Тренери ГО “ЛІіС”, фахівці у галузі лісового господарства, поділяться знаннями та навичками про те як:
- відрізнити легальну вирубку від нелегальної,
- визначити та записати координати незаконно зрубаного дерева,
- навчитись виявляти інші лісопорушення на законних вирубках,
- перевірити законність лісопродукції та її перевезення лісовозами
- інформувати про виявлені порушення в компетентні органи та домогтися збереження лісу в Україні.
Учасники, які були присутні понад 90 % основного часу на вебінарах, отримують сертифікат учасника.
Учасники, які після вебінарів активно долучаться до розпізнавання незаконних та самовільних рубок в лісі, публікації знайденої інформації у відкритій фб-групі "Моніторинг лісу" та інформування правоохоронців, екологічної інспекції та лісової охорони щодо їх виявлення, зможуть приєднатись до тренінгу офлайн весною 2022 року.