Ще 24 країни долучилися до ініціативи ЄС і США зі скорочення викидів метану shutterstock

Ще 24 країни долучилися до ініціативи ЄС і США зі скорочення викидів метану

Олена Яценьо

Тепер у "Глобальному зобов'язанні щодо метану" беруть участь дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану

Ще 24 країни світу (на додаток до семи країн-учасниць) приєдналися до глобальної ініціативи ЄС і США щодо скорочення викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком.

Про це в понеділок, 11 жовтня, оголосила в пресрелізі Європейська комісія, передає "Інтерфакс-Україна". Тепер кількість усіх країн-учасниць становить 59 країн.

Спочатку ініціативу підтримали Аргентина, Великобританія, Гана, Індонезія, Ірак, Італія і Мексика. За останніми даними, до "Глобального зобов'язання щодо метану" приєдналися такі країни: Німеччина, Демократична Республіка Конго, Центрально-Африканська Республіка, Гватемала, Гвінея, Ізраїль, Йорданія, Канада, Конго, Коста-Ріка, Кот-д'Івуар, Киргизька Республіка, Ліберія, Мальта, Марокко, Нігерія, Пакистан, Руанда, Того, Мікронезія, Філіппіни, Франція, Швеція та Японія.

"Дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану тепер беруть участь у "Глобальному зобов'язанні щодо метану". На них випадає 30% світових викидів метану і 60% світової економіки", — зазначено в пресрелізі ЄК.

Окрім того, понад 20 благодійних організацій пообіцяли виділити більш як $200 млн для підтримки реалізації цієї ініціативи.

Зазначимо, що міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський уже почав обговорення з американською стороною питання приєднання України до ініціативи.

Нагадаємо також, що запуск глобальної ініціативи зі скорочення викидів метану президент США Джо Байден і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсували за підтримки ще семи країн на Форумі найбільших економік з енергетики та боротьби зі зміною клімату (MEF), який відбувся 17 вересня 2021 року.

Ініціативу офіційно запустять у листопаді цього року під час 26-ї Конференції ООН з питань клімату (COP-26), яка пройде в Глазго, Великобританія.

Єврокомісія зазначила, що підтримка ініціативи означає перехід до використання "найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану" з акцентом на джерела з високим рівнем викидів.

Виконання таких зобов'язань, як передбачається, знизить глобальне потепління щонайменше на 0,2 градуса Цельсія до 2050 року.

Єврокомісія також наголосила, що метан під час потрапляння в атмосферу спричиняє парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить "майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи".

Читайте також
США може долучитися до озеленення світової торгівлі та запровадити свій CBAM
США може долучитися до озеленення світової торгівлі та запровадити свій CBAM

Місцеві виробники сталі та цементу потребують захисту у процесі декарбонізації

США за чотири роки збільшить “зелені” потужності на чверть, – президент
США за чотири роки збільшить “зелені” потужності на чверть, – президент

В країні запустили низку ініціатив для “зеленого” переходу

В США витратять $1 мільярд на “озеленення” житла малозабезпечених людей
В США витратять $1 мільярд на “озеленення” житла малозабезпечених людей

Зміна клімату збільшила частоту та серйозність стихійних лих, від яких найбільше страждають громади з низьким рівнем доходу

В США витратять $3,7 мільярда на видалення вуглецю з атмосфери
В США витратять $3,7 мільярда на видалення вуглецю з атмосфери

Застаріле вуглецеве забруднення вже спричиняє значну шкоду, пов’язану зі зміною клімату,зокрема сильніші шторми, повені й лісові пожежі