Ще 24 країни світу (на додаток до семи країн-учасниць) приєдналися до глобальної ініціативи ЄС і США щодо скорочення викидів метану в атмосферу на 30% до 2030 року порівняно з 2020 роком.
Про це в понеділок, 11 жовтня, оголосила в пресрелізі Європейська комісія, передає "Інтерфакс-Україна". Тепер кількість усіх країн-учасниць становить 59 країн.
Спочатку ініціативу підтримали Аргентина, Великобританія, Гана, Індонезія, Ірак, Італія і Мексика. За останніми даними, до "Глобального зобов'язання щодо метану" приєдналися такі країни: Німеччина, Демократична Республіка Конго, Центрально-Африканська Республіка, Гватемала, Гвінея, Ізраїль, Йорданія, Канада, Конго, Коста-Ріка, Кот-д'Івуар, Киргизька Республіка, Ліберія, Мальта, Марокко, Нігерія, Пакистан, Руанда, Того, Мікронезія, Філіппіни, Франція, Швеція та Японія.
"Дев'ять із 20 найбільших у світі емітентів метану тепер беруть участь у "Глобальному зобов'язанні щодо метану". На них випадає 30% світових викидів метану і 60% світової економіки", — зазначено в пресрелізі ЄК.
Окрім того, понад 20 благодійних організацій пообіцяли виділити більш як $200 млн для підтримки реалізації цієї ініціативи.
Зазначимо, що міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський уже почав обговорення з американською стороною питання приєднання України до ініціативи.
Нагадаємо також, що запуск глобальної ініціативи зі скорочення викидів метану президент США Джо Байден і голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсували за підтримки ще семи країн на Форумі найбільших економік з енергетики та боротьби зі зміною клімату (MEF), який відбувся 17 вересня 2021 року.
Ініціативу офіційно запустять у листопаді цього року під час 26-ї Конференції ООН з питань клімату (COP-26), яка пройде в Глазго, Великобританія.
Єврокомісія зазначила, що підтримка ініціативи означає перехід до використання "найкращих доступних методик для кількісної оцінки викидів метану" з акцентом на джерела з високим рівнем викидів.
Виконання таких зобов'язань, як передбачається, знизить глобальне потепління щонайменше на 0,2 градуса Цельсія до 2050 року.
Єврокомісія також наголосила, що метан під час потрапляння в атмосферу спричиняє парниковий ефект. Згідно з нещодавньою доповіддю Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, він становить "майже половину чистого підвищення глобальної середньої температури на 1 градус Цельсія з періоду доіндустріальної епохи".