"Сентравіс" вкладе понад 140 млн гривень на екомодернізацію підприємства Centravis

"Сентравіс" вкладе понад 140 млн гривень на екомодернізацію підприємства

Зоряна Бердник

Основну частину робіт у межах екологічної програми компанія завершить до кінця 2021 року

Компанія "Сентравіс" розпочала реалізацію кількох масштабних програм з екологічної модернізації підприємства із загальним обсягом інвестицій понад 140 млн грн.

Серед заявлених проєктів – комплексна реконструкція ділянки хімічної обробки труб, будівництво системи реагентного очищення кислотних стоків, а також перехід на автономні модульні котельні, йдеться в пресрелізі компанії.

  • Хімічна обробка труб

У планах "Сентравісу" перестати використовувати енергоємний лужний розплав шляхом кардинальної зміни технології хімічної обробки безшовних труб. З цією метою компанія уклала контракт на постачання нової травильної ванни, що дасть змогу найближчим часом впровадити інноваційну технологію хімічної обробки труб. Її монтаж заплановано на першу половину цього року.

Водночас у межах цієї програми проведуть комплексну реконструкцію всієї ділянки хімічної обробки труб, зокрема порожній ремонт вентиляційної системи. Вартість усього комплексу заходів у межах цього проєкту становитиме понад 70 млн грн.

  • Система очищення стоків

До 2022 року розраховують побудувати систему реагентного очищення лужних стоків. Проєкт обійдеться в понад 45 млн грн. Його реалізація дасть змогу підвищити якість очищення стічних вод, реалізовувати шлами, отримані в процесі очищення стічних вод для повторної переробки, запустити рециклінг очищеної води з її повторним використанням як технічної води для потреб реагентної установки.

  • Автономні котельні

Цьогоріч "Сентравіс" перейде на автономні модульні котельні й відмовиться від централізованого постачання пари й опалення, що зробить виробництво більш енергоефективним, а також дасть змогу компанії знизити викиди СО2 на 140 т/міс. Очікувана вартість проєкту з будівництва модульних котелень – близько 25 млн грн.

За словами менеджерки зі стратегічного планування "Сентравіс" Тетяни Омельченко, основну частину робіт у межах екологічної програми компанія зможе завершити до кінця 2021 року.

Довідка. "Сентравіс" входить до десятки найбільших світових виробників безшовних нержавіючих труб. Компанію заснували 2000 року. Виробничі потужності розташовані в Нікополі Дніпропетровської області. Компанія поставляє продукцію Thyssenkrupp, BMW, Alstom, Linde, Samsung, Volkswagen і іншим компаніям. На підприємстві працює понад 1400 співробітників.

Як повідомляла ЕкоПолітика, група "Метінвест" 2020 року встановила свій власний рекорд з інвестицій в екологічні проєкти, вклавши в них понад $200 млн.

Читайте також
Повітря стане чистим: на коксовому заводі "Новомет" відбувається екомодернізація
Повітря стане чистим: на коксовому заводі "Новомет" відбувається екомодернізація

На наступний рік запланована модернізація біохімічної установки з очищення технічної води

Строки екомодернізації не мають бути загальними для всіх підприємств – ЄБА
Строки екомодернізації не мають бути загальними для всіх підприємств – ЄБА

Слід враховувати те, що у кожного підприємства є свої інвестиційні плани, розраховані на декілька років

Дніпровський металургійний завод виділить 260 млн грн на екомодернізацію
Дніпровський металургійний завод виділить 260 млн грн на екомодернізацію

Підприємство вже почало виконання керамічного наплавлення коксових батарей

Україні потрібна "Велика індустріалізація", — Устенко
Україні потрібна "Велика індустріалізація", — Устенко

Йдеться про податкові стимули та державну підтримку