Від початку повномасштабного вторгнення російські окупанти знищили понад 60 тис. гектарів лісу на окупованих територіях, їх вартість скалала щонайменше 14 млрд гривень.
Про це повідомляє NGL.media.
Аналітики зауважують, що сума в 14 млрд грн це лише вартість деревини, яку можна було б отримати з 60 тис. гектарів лісів. У аналізі не враховуються екологічні наслідки, ліквідація яких може обійтись дорожче.
За даними журналістів, у Луганській області, де до початку війни всього 11% територій займали ліси, росіяни займаються активною вирубкою. Ліси у степовій Луганщині виконують важливу функцію, оскільки вони рятують від піщаних бур, утримують вологу та запобігають ерозії ґрунтів.
У Донецькій області було знищено 80% унікальної екосистеми національного природного парку "Святі гори". На Харківщині майже 40-45% лісів були заміновані або пошкоджені пожежами.
Під час окупації Херсонщини, яка є однією з найменш заліснених областей України, значна частина лісів постраждала від пожеж, обстрілів та вирубок. Російські військові активно здійснювали вирубку лісу в Олешківському районі з метою створення оборонних позицій.
Також, значні збитки понесли Чорноморський біосферний заповідник та заповідники "Асканія Нова", "Меотида", "Азово-Сиваський" та "Джарилгацький", на територіях яких відбувалися бойові дії.
Крім того, ліси серйозно постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року. Тоді затопило майже 55 тис. гектарів лісу на лівобережжі Дніпра.
Аналітики вважають, що частину дерев з окупованих територій виставили на продаж.
"Росія є одним із найбільших експортерів деревини у світі. Якщо українська деревина із тимчасово окупованих територій потрапляє до них, то це компроментує увесь ринок. Ті, хто купує у росіян, тепер не може бути певний, що не придбав саме деревину незаконного походження", – пояснює засновник та виконавчий директор ГО "Лісові ініціативи і суспільство", координатор проекту "Боротьба із незаконними рубками в Україні" Дмитро Карабчук.