Стало відомо, скільки дельфінів вбила війна, розв'язана Росією shutterstock

Стало відомо, скільки дельфінів вбила війна, розв'язана Росією

Олена Яценьо

Деякі з тварин мали опіки від вибухів бомб або мін

Жертвами російського вторгнення в Україну стали не менш ніж три тисячі дельфінів у Чорному морі.

Про це на своїй фейсбук-сторінці заявив доктор біологічних наук, професор і співробітник Національного природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

"Дика природа Чорного моря нині дуже відчуває на собі жорстокість війни. Обстеження кілька днів тому тільки невеличкої ділянки піщаного пересипу узбережжя Чорного моря в нацпарку "Тузлівські лимани" показало знову наявність загиблих дельфінів", — розповів учений.

Він зауважив, що дельфіни, на відміну від минулих років, сьогодні гинуть із причини військових дій у Чорному морі, з причини безглуздої та варварської війни росіян. "За нашими оцінками, загинуло не менш як три тисячі особин", — додав учений.

Фото: facebook.com/rusevivan

За його словами, з початку повномасштабної війни мертвих дельфінів на узбережжя нацпарку викинуло вже вдруге. Їх виявили під час обстеження частини території парку. Фото тіл загиблих ссавців еколог додав до своєї публікації в соцмережі.

Як пояснив науковець, потужні гідролокатори та вибухи руйнують тонку навігаційну систему тварин, через що дельфіни "сліпнуть" і гинуть від голоду, адже не можуть знайти собі їжу. Також через спричинену слабкість організму вони підхоплюють інфекційні хвороби.

Фото: facebook.com/rusevivan

У межах НПП "Тузлівські лимани" постраждалих тварин знаходять на узбережжі, але фахівці не мають змоги обстежити значні території через військову заборону, тож кількість загиблих тварин може бути просто-таки масштабною.

Русєв також розповів, що наслідки вбивчої війни Росії спостерігали також у Болгарії та Румунії. У гирлі річки Ропотамо знайшли кілька безсилих дельфінів, які не орієнтувалися в просторі. Деякі з тварин мали опіки від вибухів бомб або мін.

Фото: facebook.com/rusevivan

Нагадаємо, що востаннє на березі Одеської області мертвого дельфіна знаходили менш ніж місяць тому, 2 червня.

Читайте також
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни

Цей день є важливим для людей, які живуть на узбережжі цього унікального водного об’єкта, і для всіх, хто цінує природне багатство нашої планети

"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео
"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео

Зграї атерини, анчоуса, кефалі милують око

Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі
Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі

Вони також повідомили основні перестороги щодо купання