Жертвами війни Росії стало кілька тисяч дельфінів у Чорному морі. Фото 18+ shutterstock

Жертвами війни Росії стало кілька тисяч дельфінів у Чорному морі. Фото 18+

Олена Яценьо

Упродовж останніх тижнів кількість жертв серед дельфінів у Чорному морі зросла

У Чорному морі з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну від вибухів, а також впливу гідролокаторів загинуло кілька тисяч дельфінів.

Таку заяву на своїй фейсбук-сторінці зробив еколог і керівник науково-дослідного відділу нацпарку "Тузловські лимани" в Одеській області Іван Русєв. Він також опублікував фото постраждалих дельфінів.

"Аналіз наявних даних, зібраних нами за три місяці війни на узбережжі нашого нацпарку, а також за матеріалами свіжих відкритих публікацій з України, Туреччині, Болгарії, Румунії і спираючись на особисті повідомлення моїх закордонних друзів і колег, ми припускаємо, що через причину жорстокої і безумної війни рашистів у Чорному морі з початку війни й дотепер уже загинуло декілька тисяч дельфінів", – написав Русєв.

За словами Русєва, протягом останніх тижнів кількість жертв серед дельфінів у Чорному морі зросла.

Фото: Іван Русєв

У межах національного природного парку "тузлівські лимани" дельфіни плавають зграями вздовж берега моря вслід за рибою. Вони також риються в піску на морських мілинах в пошуках морського язика. Утім, подекуди на узбережжі працівники нацпарку натрапляють і на мертвих дельфінів.

"У різних місцях піщаного пересипу трапляються мертві дельфіни як наслідки війни рашистських варварів, які використовують потужні гідролокатори й дезорієнтують тварин", – пояснив еколог.

Фото: Іван Русєв

Русєв додав, що в Болгарії, у гирлі річки Ропотамо, з'явилося кілька дельфінів, які не орієнтувалися й були дуже слабкими. Деякі з морських тварин мали опіки від вибухів бомб або мін.

"За оцінками експертів, які їх оглядали, вони не могли їсти щонайменше 10 днів. Ті, хто не обгорів, зазнали внутрішніх пошкоджень і сильно постраждали. Таких поранених, або загиблих дельфінів у Чорному морі течією заносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччини і до берегів України", – зазначив еколог.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на Кучурганському водосховищі, що біля села Градениці Одеської області, викрили браконьєра, який на човні незаконно виловив рибу на понад 850 тисяч гривень.

Читайте також
"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео
"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео

Зграї атерини, анчоуса, кефалі милують око

Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі
Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі

Вони також повідомили основні перестороги щодо купання

В Одесі чиновника з водоканалу оштрафували на 13 тисяч грн за забруднення Чорного моря
В Одесі чиновника з водоканалу оштрафували на 13 тисяч грн за забруднення Чорного моря

Екоінспектори відібрали проби води та дослідили їх в лабораторії