Стан сільськогосподарських земель в Україні вкрай критичний, але влада поки обмежується тільки обговоренням проблеми, замість реальних кроків з її розв'язання.
Про це йдеться в сюжеті "5 каналу". Зазначається, що поки екоактивісти показово борються з роботою промисловості, серйозна екологічна проблема відсувається на задній план.
За даними експертів, щороку майже 500 млн тонн українських орних земель зазнають ерозії, уже на понад 32 млн га ґрунтів небезпечно зменшилася родючість.
"Насправді, уряд і Мінагрополітики говорять про те, що ми маємо таку проблему, що десятки мільйонів гектарів в Україні піддаються деградації й необхідно впроваджувати конкретні дії в напрямі збереження цих ґрунтів, але до реальних дій ніколи не доходить", – зазначив експерт із землекористування Михайло Амосов.
Водночас фахівці попереджають, що розв'язанням цієї проблеми треба зайнятися негайно, адже якщо питання не розв'язувати вже сьогодні, наслідки будуть масштабними – починаючи від дефіциту питної води й посухи та закінчуючи глобальними змінами клімату.
Голова ГО “Українська природоохоронна група” Олексій Василюк зауважив, що найскладніший, найважчий наслідок – це глобальні зміни клімату.
"Вони (кліматичні зміни. – Ред.) прямо пов’язані з кількістю вуглецю в атмосфері, і, за світовими підрахунками, близько 20% всього нинішнього вуглецю в атмосфері повернулися туди через розорювання ґрунтів, тобто мінімум на 1/5 глобальні зміни клімату пов’язані з розорюванням”, – зазначив експерт.
Раніше ЕкоПолітика писала, що Всесвітній День ґрунту – World Soil Day 2021 – проходив 5 грудня під гаслом "Зупинити засолення ґрунту, підвищити його продуктивність!".