Українська компанія Recycling Solutions за 2020 рік продала 1,82 млн тонн відходів і побічних продуктів металургійної галузі, чим, відповідно, зберегла обсяги продажів металургійних шлаків на рівні 2019 року.
Зокрема, за рік підприємство продало 0,41 млн тонн золошлакових матеріалів, повідомили GMK Center у пресслужбі компанії.
У Recycling Solutions розповіли, що на сегмент відходів металургійної та теплоенергетичної галузі значний вплив мав карантин. Невеликі підприємства з випуску будівельних матеріалів змушені були зупинити роботу на три місяці, тоді як виробники бетону, основні споживачі вторинної сировини, зменшили обсяги виробництва на 4%.
"Найбільший спад споживання золошлакових матеріалів спостерігався в сегментах виробництва сухих будівельних сумішей, цегли та шлакоблоків. Також капсуляція теплоелектростанцій під час весняного карантину зумовила зниження на 50% обсягів випуску мікросфери. Рік ознаменувався і значним зростанням логістичних витрат на залізничні перевезення", – пояснила Recycling Solutions.
Утім, ці тенденції не вплинули на відвальний шлак, стабільний попит на який зумовлено реалізацією державної програми з розвитку інфраструктурних об’єктів "Велике будівництво"
Попри карантинні обмеження, розвивався також експорт гранульованого шлаку в Європу через дефіцит аналогічної сировини, що конкурувала б за якістю та ціною з українською продукцією. Крім того, торік український металургійний шлак розпочали застосовувати в Словаччині та Латвії.
Загалом у 2020-му підприємство реалізувало понад 2,3 млн тонн і 1,45 млн м³ техногенних відходів і побічних продуктів вітчизняних підприємств у 24 країни світу.
За підсумками 2020 року Recycling Solutions отримала 1,1 млрд грн валового доходу. Інвестицій у створення переробних підприємств було спрямовано 53 млн грн.
"Місія Recycling Solutions — утілювати в життя принципи циклічної економіки. Лише за 2020 рік ми посприяли зменшенню відвалів промислових відходів на 1,7 млн м³ і зниженню парникових викидів майже на 0,5 млн тонн у СО2-еквіваленті, що можна порівняти з річним обсягом парникових викидів однієї з українських областей. Ми пишаємося, що рік у рік нам вдається зробити свій внесок у поліпшення екології України", — підсумував Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, завдяки реалізації проєкту з когенерації шахтного метану на шахті "Степова" вдалося знизити викиди парникових газів удвічі.