При виробництві продуктів продукується більше викидів, ніж у металургії — IFEO shutterstock

При виробництві продуктів продукується більше викидів, ніж у металургії — IFEO

Валентина Гембарська

Якщо сільське господарство та харчова промисловість виявляться неготовими до декарбонізації, то можуть втратити ринки збуту

У Німеччині викиди при виробництві харчових продуктів продукується у декілька разів більше викидів, ніж при виробництві сталі.

Такий висновок зробили дослідники німецького інституту Ifeo (Institute for Energy and Environmental Research Heidelberg), передає РБК-Україна.

Так, вуглецевий слід великої кількості харчових продуктів у Німеччині значно вищий, ніж у сталі. Наприклад, середні питомі викиди при виробництві стали конвертерним способом у ЄС становлять 1,95 тонн, що практично відповідає показнику такого продукту, як мед, або вдвічі менше, ніж у молочного шоколаду.

Це умовне порівняння, оскільки високий вуглецевий слід харчових продуктів частково зумовлений викидами інших галузей — енергетики, хімічної галузі. Однак важливо розуміти, що для досягнення вуглецевої нейтральності сільському господарству та харчовій галузі доведеться пройти серйозну трансформацію. Це товари щоденного попиту. Тому декарбонізація цих галузей зачепить кожного споживача, кожної людини. Всі ми відчуємо це насамперед у вигляді зростання цін, оскільки застосування нових технологій спричинить зростання собівартості їхнього виробництва.

Якщо сільське господарство та харчова промисловість виявляться неготовими до наслідків декарбонізації, то ці галузі можуть втратити свої ринки збуту внаслідок розширення дії СВАМ.

Як повідомляла ЕкоПолітика, найбільше світових викидів парникових газів, а саме 73,2 %, пов'язані з енергією. Зокрема, промисловість відповідає за 24 % світових викидів CO2, тоді як на транспорт випадає 16 %. Ще 17,5 % викидів пов'язані з використанням енергії в будинках та інших сферах.

Читайте також
Національний реєстр викидів підкріплять профільним законом
Національний реєстр викидів підкріплять профільним законом

Законопроєкт "Про Національний реєстр викидів" пропонує інструменти для боротьби із забрудненнями та гарантує безумовний доступ до інформації про довкілля

Міндовкілля затвердило рекомендації по звіту з ОВД для видобувних підприємств
Міндовкілля затвердило рекомендації по звіту з ОВД для видобувних підприємств

Підприємствам, що видобувають корисні копалини, рекомендовано складати звіт з ОВД до початку планової діяльності, а також широко й зарання інформувати громадськість про свої наміри

Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей
Автомобільні викиди стали причиною астми майже у 2 мільйонів дітей

У дітей розвивається астма через забруднення, пов'язані з дорожнім рухом

Київ переконливо покинув антирейтинг брудних міст
Київ переконливо покинув антирейтинг брудних міст

Як для мільйонного мегаполісу Київ залишається доволі чистим містом, проте прагне поліпшити свої екологічні показники