Представники Міндовкілля та нацпарків обговорили реформу природно-заповідної сфери shutterstock

Представники Міндовкілля та нацпарків обговорили реформу природно-заповідної сфери

Катерина Бєлоусова

Новий законопроєкт “Про управління природоохоронними територіями” враховує частину надісланих пропозицій

Представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів провели робочу зустріч з працівниками нацпарків та заповідників на якій обговорили законопроєкт “Про підвищення ефективності управління природоохоронними територіями та об’єктами природно-заповідного фонду”.

На зустрічі також обговорили розвиток екотуризму, запровадження електронного квитка для відвідувачів нацпарків, єдиного електронного обліку деревини тощо, повідомляє Міндовкілля в Telegram.

Зазначається, що в заході взяли участь заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Гречаник, радниця міністра Тетяна Тимочко та директор департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян.

Арустамян підкреслив, що текст законопроєкту містить частину надісланих пропозицій. Документ покликаний впровадити міжнародні стандарти на території українських національних парків, зокрема, екосистемних послуг.

В пресслужбі зазначили, що на зустрічі також презентували досвід використання електронного квитка для відвідувачів Карпатського біосферного заповідника та нацпарку "Дністровський каньйон".

Окрім того, учасники обговорили впровадження єдиного електронного обліку деревини у місцях виконання робіт із заготівлі деревини. А також важливість дотримання установами ПЗФ єдиного візуального стилю та посилення комунікації із науковими установами, громадськими організаціями, місцевими громадами та міжнародними організаціями.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, міністерство захисту довкілля та природних ресурсів презентувало новий законопроєкт "Про підвищення ефективності управління природоохоронними територіями та об’єктами природно-заповідного фонду".

Читайте також
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 грудня. Дайджест

Цього тижня виявили кількох посадовців, які мали б займатися охороною довкілля, але використовували своє посадове становище для збагачення

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 грудня. Дайджест

Серед них незаконні рубки та забруднення земель

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 7-13 грудня. Дайджест

Багато з цих справ вже дійшли до суду, а за деякими зловмисники встигли отримати покарання

Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест
Найбільш значні екопорушення з 30 листопада по 6 грудня. Дайджест

Резонансною стала справа комунального підприємства, яке 5 років поспіль систематично забруднювало землі