Справу посадовця Держекоінспекції, що отримав хабара у 5 тис. доларів, спрямували до суду shutterstock

Справу посадовця Держекоінспекції, що отримав хабара у 5 тис. доларів, спрямували до суду

Іван Шевчук

Слідчі ДБР затримали чиновника Держекоінспекції та екоактивіста, які замість захисту довкілля займалися хабарництвом

Слідчі ДБР завершили досудове розслідування стосовно чиновника Держекоінспекції по Миколаївській та Одеській області, який вимагав у підприємця 5 тис. доларів США за те, щоб не перешкоджати роботі автозаправної станції. Справу направили до суду.

Про це повідомляє офіційний сайт Державного бюро розслідувань.

У липні 2021 року приватний підприємець побудував АЗС у Миколаєві та займався її оформленням. Посадовець Держекоінспекції повідомив йому, що заправці можуть не дозволити працювати через певні порушення. Він запропонував директору АЗС за хабар "вирішити" питання та не заважати роботі.

Надалі посадовець залучив у якості посередника власника громадської організації, яка спеціалізувалась на захисті екології.

17 серпня 2021 року ДБР затримало посередника "на гарячому" під час отримання другої частини хабара у сумі 4 тис. доларів США. Того ж дня був затриманий і сам посадовець Держекоінспекції.

Затримання хабарників

Посадовця екоінспекції та посередника обвинуватили у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище. (ч. 3 ст. 368 КК України). Обвинувальний акт направили до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.

Обвинувачені перебувають під вартою.

Слідчі ДБР встановили, що обвинувачений посадовець здобув громадянство України та влаштувався на посаду за підробленими документами. Насправді він є громадянином Республіки Молдова та перебуває у розшуку Інтерполу за низкою злочинів: ухилення від сплати податків, насильство, хуліганство та інші. За законодавством Республіки Молдова за скоєні злочини йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Наразі посадовець відсторонений від посади, його майно арештоване, він позбавлений громадянства України, вирішується питання щодо його екстрадиції до Молдови.

Раніше ЕкоПолітика розповідала про найгучніші корупційні скандали 2021 року, пов'язані з екологічним контролем.

Читайте також
Стали відомі результати наради робочої групи з питань промислового забруднення
Стали відомі результати наради робочої групи з питань промислового забруднення

Промислове забруднення визначено як окремий напрямок у державному нагляді (контролі) у сфері охорони навколишнього середовища

"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку
"Київводоканал" не допустив екоінспекторів на перевірку

Загальна сума нарахованих збитків ПрАТ "АТ Київводоканал" у 2021 році склала понад 25,5 млн грн

Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського
Держекоінспекція прокоментувала ситуацію із затриманням Немировського

Щоб не дозволити шахраям спекулювати причетністю до Держекоінспекції, тут планують ліквідувати Консультативно-дорадчу раду