Верховна Рада цього пленарного тижня з 16 по 19 березня розгляне низку законопроєктів, що стосуються охорони довкілля та природних ресурсів.
ЕкоПолітика проаналізувала документи та зробила короткий огляд для своїх читачів.
17 березня
- Законопроєкти №3200 і 3200-1 "Щодо вдосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання й запобігання незаконному полюванню". Автор основного — голова екокомітету Олег Бондаренко, альтернативного — нардеп від "Слуги народу" Сергій Литвиненко.
Документ має на меті встановити плату за користування мисливськими угіддями з розрахунку за 1 га мисливських угідь (відповідно в процентному співвідношенні неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 17 гривень, відповідно до пункту 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України).
- Лісових – 1,70 грн (10%);
- польових – 1,36 грн (8%);
- водно-болотних – 0,85 грн (5%).
Враховуючи наведене, додаткове надходження до бюджетів органів місцевого самоврядування за користування мисливськими угіддями становитиме 53,8 млн грн.
- Проєкт закону №3563 "Щодо захисту дітей від спостерігання за полюванням". Автор — позафракційний нардеп Олександр Дубінський.
- Проєкт закону №2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" (повторне друге читання). Автор — нардеп від "Слуги народу" Олександр Кривошеєв.
Документ має на меті заборонити поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг: надлегких пластикових пакетів; легких пластикових пакетів завтовшки до 50 мкм, оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.
Обмеження не будуть поширюватися тільки на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів і розмірами 225 х 345 х 450 мм, які використовуються як первинне упакування для м’яса, риби та продуктів із них, а також сипучих продуктів.
Їх буде заборонено з 2023 року, після появи на ринку відповідних альтернатив. Планується, що заборона на пластикові пакети почне діяти через дев’ять місяців із дня ухвалення законопроєкту. Відповідно, буде забезпечено поступовий перехід на більш екологічні альтернативи, зокрема пакети й сумки багаторазового використання, паперові пакети, біорозкладні пакети.
Як повідомляла ЕкоПолітика, минулого тижня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5204, який передбачає кримінальну відповідальність за невиконання вимог державних екоінспекторів.