Попит на газ в ЄС спричинить нові інвестиції у викопне паливо на $223 мільярдів – дослідження shutterstock

Попит на газ в ЄС спричинить нові інвестиції у викопне паливо на $223 мільярдів – дослідження

Катерина Бєлоусова

Збільшення споживання газу призведе до викидів 6,6 мільярда тонн вуглецю до 2033 року

Дослідження групи кліматичних активістів Global Witness показало, що попит на природний газ в Європі зумовить нові інвестиції у видобуток цього палива в усьому світі на суму $223 мільярди до 2033 року.

Очікується, що загальні інвестиції галузі викопного палива у видобуток газу для Європи сягнуть $1 трильйона до 2033 року, повідомляє Bloomberg.

Дослідження показало, що, попри зусиллі зі скорочення викидів та скорочення поставок російських енергоресурсів, попит на газ в ЄС продовжує зростати.

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, споживання викопного палива в Європі у 2024 році зросте на 3%. Такий показник перевищує середнє зростання у світі, проте менший, ніж очікуване зростання споживання в Азії (4%).

bloomberg.com

“Хоча газ спричиняє менше забруднення, ніж інші викопні види палива, проєкти з його видобутку в усьому світі перебувають під пильною увагою через їхній вплив на зміну клімату, що ставить питання про те, які об'єкти зрештою будуть збудовані”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що Європа значною мірою залежить від імпортованого газу зі США та Катару, а також прагне збільшити його виробництво всередині блоку. Адже природний газ розглядають як своєрідний міст під час енергетичного переходу. Наприклад Німеччина розглядає можливість підтримки масового розширення свого парку газових установок, які, зрештою, можуть спалювати водень.

"Європа мчить небезпечним шляхом, подвоюючи використання викопного газу", – заявив старший експерт з викопного палива в Global Witness Домінік Іглтон. Він також закликав Європейську комісію встановити 2035 рік як дату поетапної відмови від цього виду палива.

Дослідження показало, що збільшення споживання газу призведе до викидів 6,6 мільярда тонн вуглецю до 2033 року. Це еквівалентно щорічним викидам Франції за понад два десятиліття. 

У матеріалі підкреслили, що у США призупинили затвердження нових ліцензій на експорт СПГ для вивчення кліматичних наслідків, що може завадити цим мільярдним інвестиціям.

Нагадаємо, дослідження професора екології та біології навколишнього середовища Корнельського університету, США, Роберта Ховарта показало, що використання імпортного скрапленого природного газу (СПГ) може бути більш небезпечним для клімату, ніж спалювання вугілля.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, проміжний аналіз Європейського агентства з питань довкілля надав невтішну оцінку прогресу щодо досягнення більшості екологічних цілей ЄС та містить скептичні прогнози щодо досягнення цих цілей у майбутньому.

Читайте також
Євросоюз офіційно вийшов із Енергетичної Хартії
Євросоюз офіційно вийшов із Енергетичної Хартії

Багато європейських країн вважають, що вона втратила свою актуальність

Європа не готова до подолання кліматичної катастрофи, – Світовий банк
Європа не готова до подолання кліматичної катастрофи, – Світовий банк

Експерти дійшли висновку, що значні кліматичні ризики ЄС вимагають загальносистемної трансформаційної адаптації, яка включає реформування інституцій, законодавчої бази та галузевих стратегій

У Німеччині дозволили продаж біологічного замінника дизеля на заправках
У Німеччині дозволили продаж біологічного замінника дизеля на заправках

HVO100 дозволить скоротити парникові викиди на 90% у порівнянні з традиційним дизельним паливом

Екологічні фонди Європи втрачають мільярди через зниження цін на вуглець
Екологічні фонди Європи втрачають мільярди через зниження цін на вуглець

Зниження призвело до втрати потенційних доходів у розмірі €4,1 млрд