У селі Разіне, що в Покровському районі Донецької області, чоловік почав вирощувати дике поле.
Навіщо він це робить — йдеться в матеріалі "Української правди".
Майбутнє дике поле площею 7 гектарів розташоване трохи збоку від траси, за 60 кілометрів від лінії фронту.
Раніше ця ділянка була частиною зораного поля — ріллі, що поруч. Протягом останніх 10 років її орендувала агрофірма, яка вирощувала тут соняшник, пшеницю та кукурудзу.
Повернути природі свою земельну ділянку вирішив агроном Олексій Бурковський. Коли у 2020-му строк оренди закінчився, Олексій вирішив її не подовжувати, а натомість подав документи на консервацію землі.
Тепер тут ростуть багаторічні трави, які поступово захоплюють територію.
За словами Олексія, найскладніший етап — це витіснити бур'яни, особливо амброзію, яка миттєво влізає всюди, де є ніша. Засівати поле вручну Олексію допомогли друзі.
Зазначається, що Донецьку область, яка розташована в степовій зоні, розорено на 81%. Острівці степів щуляться на 8% її території.
Відповідно до законодавства, найбільш деградовані орні землі потрібно консервацію. Проте виникає запитання, як це робити, коли більша частина ріллі перебуває в приватній власності, а ще трохи — у власності громад.
Як відновити степ
Є різні способи, як відновити степ. Можна почати із засівання невеликої суміші трав, як це зробив Олексій. Потім треба чекати, доки природно насіються інші.
Ще є варіант — посіяти 5-6 видів рослин або й 40-50.
Інший спосіб: на вузькій смузі цілини знімають тонкий шар ґрунту разом з тим, що на ньому, і розсівають це по ділянці.
Водночас зазначається, що не будь-яку землю можна законсервувати. Спершу треба довести, що вона досить виснажена. Це визначають за різними показниками, передусім за ступенем ерозії.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на розораних землях заповідника в Херсонській області пронеслися піщані бурі.